Bir güzel adamın ardından

Yaklaşık 15 gündür elimiz yüreğimizde beklerken, acı haber cumartesi günü sabah saatlerinde ulaştı bizlere.

Bir güzel adamın ardından

HABER/YORUM: EROL TAŞKAN
Yaklaşık 15 gündür elimiz yüreğimizde beklerken, acı haber cumartesi günü sabah saatlerinde ulaştı bizlere. Bir güzel insanın daha ölüm haberi ile yandı yüreğimiz. 51 yıllık hayatımda 35 yıldır yakinen tanıdığım ve çok değer verdiğim Celal Manan ağabeyimin vefatı, sadece beni değil tüm ailemizi de derinden etkiledi. 

Elbette ölüm vaktini bekler. Ecel gelince hiçbir çaba kâr etmez ve ecelimize teslim oluruz. Teslim oluruz olmasına da yüreğimizin acısına da engel olamayız. 
Çorum’da korona virüse karşı alınan tedbirlere uyma konusunda, Çorum’da ilk 10’a girecek isim say deseler, ilk beş içerisinde Celal ağabeyi sayardım. Gelin görün ki ecel onu bizden korona vesilesiyle alıp götürdü. 
Sanayicilik ve üretim konusunun duayeniydi dersem vallahi de yalan olmaz, billahi de yalan olmaz. Bunun en iyi şahitleri de yıllarını sanayiciliğe üretime vermiş insanlardır. 

Çağıl Makina’da yetişmiş olmak, zaten Türkiye’nin en büyük mühendislik fakültesini bitirmekten daha kariyerlidir. O da Çağıl Makina’nın eşsiz eğitim ve tedrisatından geçmiş başarılı bir teknik adamdı. Sadece başarılı teknik adam olma özelliğiyle kalmayıp, başarısına titizliğini, çalışma azmini ve vizyonunu da katmış yeri zor doldurulur bir insandı. 

Biz ondan hiç incinmedik ve her daim iyiliğine, örnekliğine ve mükemmel ağabeyliğine şahit olduk. 
Hayalleri vardı Çorum sanayisinin gelişimine dair. Kurumsal bir işletmenin gerekliliklerini kılı kırk yararak ve heyecanla anlatırdı. Ve bu vizyonunu da üretiminin başına geçtiği pek çok firmada hayata taşıdı, örnek oldu, üretim sorumluluğunu aldığı firmaları bayrak gibi göndere çekmeyi başardı. 

Sadece üretim ve imalat konusuyla değil, dostluğuyla da gönüllerdeydi. O’nu en yakın tanıyanlardan Makine Mühendisi Yaşar Timurtekin ağabeyim, üzüntüsünü, ”Senin gibisi bir daha zor gelir Çorum’un cefakar çocuğu. Mekanın cennet olsun.” sözleriyle dile getirdi.

Sen başta benim merhum ağabeyim Faruk Taşkan olmak üzere hepimizin ağabeyiyidin. Mekanın cennet olsun, Üzerimizdeki haklarını helal et. Geride kalanlara sabrı cemil diliyorum. Başımız sağolsun. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2020, 18:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA DİVARCI
MUSTAFA DİVARCI - 12 ay Önce

Evet buradan alıyoruzki tetbir takdiri bozmuyor.ALLAHIN TAKDİRİ NE İSE ÇARE YOK. O BAŞA GELECEK.İMANINI KURTARABİLDİYSE NE ALA.ALLAH RAHMET EYLESİN.BİZİM SONUMUZ NASIL OLACAK.YA İMAN YA KÜFÜR ÜÇÜNCÜSÜ YOK BUNUN.İMANDA SABİT KIL TÜM ÜMMETİ MHUHAMMEDİ SAV.ALLAHIM.AMİN.

M ,ali kucuk canbaz
M ,ali kucuk canbaz - 12 ay Önce

Allah rahmet. Eylesin

Mehmet mutlu
Mehmet mutlu - 12 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Ahmet Bayram işçi blokları mah.1516  şok Ankara
Ahmet Bayram işçi blokları mah.1516 şok Ankara - 12 ay Önce

Allah rahmetiyle muamele etsin bütün herkesin başı sağolsun

Egemen KARAARSLAN
Egemen KARAARSLAN - 12 ay Önce

Celal beyi çok az bir süre tanımama rağmen, bu yazılanlardan fazlasını hakediyor. kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir durum. Çok üzüldüm. Çorum sanayisi bir değerini Kaybetti. Allah rahmet eylesin.Mekanı Cennet olsun

SIRADAKİ HABER