Biri bu derde çare bulsun

Merzifon Havaalanı’ndan gerçekleşen İstanbul uçuşları bir hafta içerisinde iki kez iptal edildi.

Biri bu derde çare bulsun

EROL TAŞKAN
Merzifon Havaalanı’ndan gerçekleşen İstanbul uçuşları bir hafta içerisinde iki kez iptal edildi.

Yolcu azlığı sebebiyle iptal edilen uçuşlar, özellikle yurt dışı bağlantısı olan iş adamı ve sanayicileri olumsuz etkiliyor. 

Samsun’dan İstanbul’a günde 8 uçuş bulunduğunu ifade eden iş adamları, Merzifon Havaalanı’ndan gerçekleştirilen tek uçuşların yeterli olmadığını, sabah akşam olmak üzere iki sefer düzenlenmesini beklediklerini söylüyor. 
Çorum’un ihracat rakamlarının çevre illerle kıyas edilmeyecek kadar yüksek olduğunun da altını çizen sanayici ve iş adamları, sabah 07,00 sularında ilkinin, akşam da 08,00 sularında ikinci uçağın sefer yaparak geliş gidişi sağlamasını ümit ediyor. 

Elbette yolcu azlığının maliyet bakımından bir hesabı olabilir. Ancak bu iptaller sıklaştıkça, Merzifon Havaalanı’nın tercihinin azalacağı, bunun da başta Çorum olmak üzere çevre illerin sanayici ve iş adamlarını olumsuz etkileyeceği kaçınılmaz bir risk olarak önümüzde duruyor. 

Türk Hava Yolları’nın biraz daha özveri gösterip, Merzifon-İstanbul uçuşlarına destek vermesi ve uçuş sayısını istenilen düzeye taşıması bekleniyor. Müstakil Havaalanı ile ilgili talep ve beklentimiz saklı kalmak kaydıyla, hiç değilse elimizde var olan imkanların iyileştirilmesi için kısa vade çözümlerinin akılda tutulması, akılda tutulmakla kalmayıp çözüme ulaştırılması gerekir. Yok eğer kulağımızın üzerine yatar ve bu talepleri görmezden gelirsek, Çorum’a haftada iki uçak yeter denilmesi çok da uzak bir ihtimal değil.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 19:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 9 ay Önce

Bir ucagin her bir sefer icin istanbul dan Coruma gelip gitmesi icin 10 000 litre yakit harcamasi gerekiyor Ihtiyac azsa cevreyi ve yakit masrafini dusunerek seferlerin iptali normaldir seferlerin talebe gore duzenlenmesi normaldir israf haramdir

Emekli
Emekli - 9 ay Önce

İnsan İstanbul’a niye gider bu mevsimde ancak ticaret için gider ekonomi bu haldeyken uçuşların yolcu azlığı nedeniyle iptali gayet normal

19
19 - 9 ay Önce

Uçak bizim neyimize otobüs bize yeter.......

fatih
fatih - 9 ay Önce

bi hızlı tren geliyodu ne oldu o millet vekilleri sürekli konuşuyodu hepsi dut yemiş bülbüle döndü geçen ulaştırma bakanı konuştu hızlı trn porejelerini çorum un adı bile geçmedi en erken 20 yıl sonra gelir tabi gelirse geçmiş olsun çorum yine kandırıldın.

19
19 - 9 ay Önce

Tamamen kapatsalar hakediyoruz. Çorum halkımız ve siyasetimiz olarak hakkımızı aramıyoruz.

çağdaş
çağdaş - 9 ay Önce

1 yıl içinde onun üzerinde yurtdışından misafirimiz geldi bir sefer merzifona getire bildik daha bu hafta samsuna gidip misafirlerimizi almak zorunda kaldık ne işe yarar bu haliyle merzifon hava alanı ya ankaraya yada samsuna gidip misafirlerimizi almak zorunda kaldıkdan sonra

mısdık
mısdık - 9 ay Önce

Kızmayın arkadaş kurtarmıyorsa zararına uçacak degilya uçaklar.Biraz düşülelim.Ağzı olan konuşşunda ecüük akıllı mantıklı konuşşun arkadaş.Yoksa dama gülüyorlar valla benden söylemesi.

Bim aktüel
Bim aktüel - 9 ay Önce

Binali bey saat kulesi meydanın da havaalanı neyinize gerek Merzifon da var ya !! Derken alkışlayanlar düşünsün. Keseden yol açılacaktı Mecitözünden keseden yol açmışlar 7/8 km fark edebilmiş oda. Çorum’a müstakil havaalanı şarttır. Ama yapılması için bir şey yapıyor muyuz ? HAYIR. Bu arada son 6 ay içinde 6 kez Merzifon havaalanını kullanmış birisi olarak söylüyorum hiç sefer iptaline denk gelmedim ve uçağı da %80 altı dolu hiç görmedim.


SIRADAKİ HABER