‘Böyle bir zam hak değil’

Asansör kontrollerini gerçekleştiren özel firmaların 232 TL'lik olan ücret tarifesinin 302, 43 TL'ye artırıldığını söyleyen Mehmet Tolan, bu zammın fahiş bir zam olduğunu söyledi. 

‘Böyle bir zam hak değil’

EROL TAŞKAN
Asansör kontrollerini gerçekleştiren özel firmaların 232 TL'lik olan ücret tarifesinin 302, 43 TL'ye artırıldığını söyleyen Mehmet Tolan, bu zammın fahiş bir zam olduğunu söyledi. 

 

"Böyle bir zam hak değildir." diyen Özkent Apartmanı Yöneticisi Mehmet Tolan, işçiye % 5 zam yapıldığı bir ortamda, yılda bir kez kontrol yapan firmaya % 30 dolayında yapılan zammın adaletsizlik olduğunu ifade etti. 
Gazetemizi ziyaret ederek konuya dair şikayetlerini dile getiren Mehmet Tolan, "Bunu özel şirketlere ihale etmek yerine, belediyelerin mühendislerinin bu hizmeti vermesi vatandaş açısından daha hakkaniyetli ve mantıklı olacaktır. Bizler kontrollerin yapılmasına karşı değiliz. İnsan hayatını ilgilendiren bir konu elbette ki önemli ve ciddidir. Ancak bu zorunluluk, neredeyse suistimale ve ranta gidiyorsa, buna da dur denilmesi lazım. 100 dairelik siteye de aynı ücret, 10 dairelik apartmana da aynı ücret kesiliyor. Üstelik itiraz şansınız yok, hemen icra takibiyle tehdit ediliyorsunuz." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fert
Fert - 2 yıl Önce

Asansör yıllık bakım işi tam bir rant işi olmuş:alınan çok yüksek bakım ücretleri çıkarılan gereksiz masraflar apartman yöneticilerini isyan noktasına getirmiştir Belediyenin bu konuya acil el atması zorunluluktur

fuat
fuat - 2 yıl Önce

Mehmet beye kesinlikle katılıyorum bunlar nereye bağlı kime bağlı ücretlerini kim ayarlıyor belli değil ücreti almadan hizmet vermiyor asansörlerde en azından araçlar gibi iki yılda bir muayeneye tabi olabilir yılda muayene demek vatandaşı yolmak demek

evet
evet - 2 yıl Önce

amca yerden göğe kadar haklı enflasyon kadar zam yapılmalı.tefe,tüfe var bu memlekette kafana göre yapamazsın?

Mehmet Ali
Mehmet Ali - 2 yıl Önce

Bu kontrol işinin de en azından 2 yılda bir ve az önce de yazdığım gibi Apartmanın sorumlu asansörcüsü ve apartman yöneticisi ile yapılması gerekir. Ücrete gelince hiç bir masrafı yok.Sadece gelip gitme yol ve fatura, bir kaç sayfa evrak 300,00 TL mi ediyor acaba?

Mehmet Ali
Mehmet Ali - 2 yıl Önce

Evet aynen katılıyorum, bu nasıl bir anlayış, yaptıkları hiç bir şey yok, geliyor şöyle bir bakıyor gidiyor. 23.00 TL'den 302,43 TL ye kontrol ücreti yaz git. Kontrol edecekleri zaman apartmanların sözleşmeli olduğu asansörcüleri ile beraber kontrol etseler ve bakımından sorumlu asansör firması ve apartman yetkilisine beraber tebliğ etseler,bari bir iş yapmış olurlar.Asansörün içine bir duyuru as git; 300 TL ne güzel bir dünya....Bu işler öyle oldu ki; artık her denetçiyi de bir denetleyen olsa diyeceği geliyor insanın.

emre
emre - 2 yıl Önce

her şey zamlandı dayı

ANADOLU YOLCUSU
ANADOLU YOLCUSU - 2 yıl Önce

Arkadaş bu denetleme işletmeleri veya şirketleri ellerinde bir dosya ile gelip neyi kontrol ediyorlar ve bu denetim neden şirketlere devrediliyor hiçbir iş yapamadan sözde kontrol ettiklerini söylüyorlar ve bu kadar para alıyorlar zaten bakımlar zaman çizelgesine göre asansör firmaları tarafından düzenli olarak yapılır burada yapılması gereken her asansör firmasının düzenli olarak bakımları yaptıklarının kontrol edilmesi, bakım yaptırmayan apartmanların tespit edilmesi ve gerekli işlemin yapılıp abartmadan cezai bir durum varsa işlem yapılmasıdır. Ekonomik anlamda zor zamanlardan geçtiğimiz bu dönemlerde insanlara başka nerelerden kazık sokarız anlayışı geride bırakılmalı ve vatandaş bu duruma sert bir tepki göstermeli aksi taktirde Türkiye'de denetlenecek apartman bitmez biz vatandaşlarında yiyeceği kazık bitmez ...

İlhan
İlhan - 2 yıl Önce

Hak hak size daha çok şeyde hak ama ........neyse

SIRADAKİ HABER