Bu köylerde oturanlar yaşadı!

Projesi tamamlanan ve ihale aşamasına gelen Samsun-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren Hattı’nın hangi bölgelerden geçeceği ve durak yerleri belli oldu.

Bu köylerde oturanlar yaşadı!

FATİH BATTAR
Projesi tamamlanan ve ihale aşamasına gelen Samsun-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren Hattı’nın hangi bölgelerden geçeceği ve durak yerleri belli oldu.

Rayhaber’in haberine göre Samsun-Çorum-Kırıkkale hızlı tren hattının Çorum merkez Narlık Salman, Kalehisar, Kiranlık, Sapa, Hamdi, Sazdeğirmeni, Sarımbey, Çayhatap, Yenice, Bozboğa, Ömerbey, Bayat, Ahmediye ve Kuşsaray köyleri, Sungurlu ilçesine bağlı Gafurlu, Beşdam, Karakaya, Kırankışla köyleri, Mecitözü ilçesine bağlı Çiftli, Gökçebel ve Pınarbaşı köyleri, Boğazkale’ye bağlı Örenkaya ve Evci Beldesi olmak üzere 23 köyden geçeceği belirtildi.
450 km uzunluğunda planlanan hattın Çorum dışında Kırıkkale-Samsun, Yozgat ve Tokat güzergahı ise şu şekilde açıklandı; 
“Kırıkkale ili Delice ilçesi Baraklı köyü, Amasya ili Merzifon ilçesi Balgöze, Çaybaşı, Kamışlı, Saraycık, Sarıbuğday, Yeşil ören, Orta ova köyleri, Kayadüzü beldesi, Amasya ili Suluova ilçesi Armutlu, Cürlü, Çayüstü, Kurnaz, Salucu, Uzunoba, Harmanağılı köyleri, Amasya Merkez köyleri Boğazköy, Fındıklı, İpekköyü, Kapıkaya, Kayabaşı, Ovasaray, Aksalur, Damudere, Karaçavuş, Kızoğlu, Yeşildere köyleri, Yozgat ili Yerköy ilçesi Karacaahmetli, Hacıosmanlı köyleri, Yozgat Merkez Örencik, Söğütlüyayla, Aydoğan, Karalar köyleri, Tokat Turhal ilçesi Samurçay, Sütlüce köyleri, Tokat Merkez, Samsun Havza ilçesi Merkez Çeltek, Paşapınarı, Mısmılağaç, Tuzla, Karageçmiş, Bekdeğin Beldesi, Samsun Kavak İlçesi, Çukurbük, Kayabaşı, Doruk, Karadağ, Üçhanlar, Kuzulan, Muratbeyli, Dura, Yukarıçirişli, Aşağıçirişli, Tatarmuslu, Tabaklı, Kurşunlu, Germiyan, Güneyce köyleri, Samsun’un Canik İlçesi Kaleboğazı, Demirci köyü, Merkez Derebahçe mahallesi.”

HIZLI TRENDE SON DURUM 
AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK üyesi Ahmet Sami Ceylan, geçtiğimiz aylarda düzenlediği basın toplantısı ile hızlı tren için avam projenin oluşturulduğunu ve bittiğini, etüt projesinin tamamlandığını belirtmişti. 
Hızlı tren projesinin ihale aşamasında olduğunu ve Ulaştırma Bakanı Cahit Turan ile yaptıkları görüşmede Çorum-Samsun arası hızlı tren projesine kaynak temini adına Çinli bir firmayla görüşme yapıldığını açıklamıştı. 
Edinilen bilgilere Çinli firma ile görüşmelerin devam ettiği öğrenilirken, yap-işlet-devret modeli düşünüldüğü gelen bilgiler arasında.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih
Salih - 3 yıl Önce

Şehrin içine yakın yerde istasyon olmazsa bir işe yararmaz.Nasıl ki Ankara da Eskişehir de Konya da şehir içinde istasyon varsa ÇORUM da olacak olmalı.

Havanda suyun yağını almak
Havanda suyun yağını almak - 3 yıl Önce

Yine yayınlamayacak ama yazıyorum.Bir tren fotoğrafı,bir de güzergah isimleri;Oldu haber!Gerçekleşme şansı yok.Yap işlet devret modeli olacakmış.Çinli şirketler ile görüşülüyormuş. CEK,CAK...Sonuç, vatandaş otobüse devam edecek.Maksat Çorum halkı heyecanlansın.

Speed train in China or no money...
Speed train in China or no money... @Havanda suyun yağını almak - 3 yıl Önce

Bence hızlı tren hattı viyadük kurularak geçirilmeli.Vatandaş asansör vasıtasıyla viyadüklere ulaşmalı.Velhasıl kelam;Çinli bir şirket bulunursa,hızlı tren Speed geçmeli...Bulunmazsa ve bütçede para yoksa geçmemeli...

Osman
Osman - 3 yıl Önce

Hiç inandırıcı değil..

Adam
Adam - 3 yıl Önce

Bu koyde oturanlar yandiki ne yandi tren yolundan tarlaya ulasmak icin ugras dur Tarlani birde ortadan ikiye bolurse yol ayvayi yedin koyluye tek faydasi ancak Tren gectikce okuzlerin treni seyreder o kadar

Hasan çinik
Hasan çinik - 3 yıl Önce

Helal olsun .çoruma yatırım yapan insanlara Allah yollarını açık etsin 10 puan helal sizlere

İlhan kostek
İlhan kostek - 3 yıl Önce

Yine aynı hikayeler, her sene dinlemekten usandık. Onlar kandırmaktan usanmadılar

Cemhal
Cemhal - 3 yıl Önce

Umarım bahsedilen ağ genişletilerek gerçekleştirilir. Ulaşım konusunda şehirler arası otobüs firmalarının kendi başlarına hakimiyet kurarak yolcuları adeta kendilerine mahkum etmesi içler acısı. Bu yüzden alternatifler olması gerekiyor.

Esra
Esra - 3 yıl Önce

Yıllardır Çorum’a hızlı trenin gelmesini özlemle bekliyoruz. Haberde adı geçen köyler için bu büyük bir avantaj teşkil edecektir. Bu trenin Çorum Merkez ilçeye yakın olan Narlı Köy’e yakınlığı kaç km? Bu mesafe Bizlerin trene ulaşımını nasıl etkileyecek? Çünkü kırk dakika uzaklıkta olan Merzifon havalimanına bile ulaşmak çok sıkıntılı oluyordu!..


SIRADAKİ HABER