Bu öğretmen başka öğretmen

Öğrencilerine yaklaşımı ve ders işleme modeliyle sıra dışı bir öğretmenliğe imza atan Fatih sultan Mehmet İlkokulu 2-F öğretmeni Abdulbaki Altunay, pandemi nedeniyle okullarından uzak kalan öğrencilerine hazırladığı karne sürprizi ile, karne heyecanını sevgi fırtınasına dönüştürdü.

EROL TAŞKAN
Öğrencilerine yaklaşımı ve ders işleme modeliyle sıra dışı bir öğretmenliğe imza atan Fatih sultan Mehmet İlkokulu 2-F öğretmeni Abdulbaki Altunay, pandemi nedeniyle okullarından uzak kalan öğrencilerine hazırladığı karne sürprizi ile, karne heyecanını sevgi fırtınasına dönüştürdü.

Öğrencilerinin başarı notlarını ve karnelerini EBA üzerinden görmeleriyle yetinmeyen Abdulbaki Altunay, aracını balonlarla ve yazılarla süsleyip, her bir öğrencisi için özel olarak hazırladığı kiraz dolu pet bardaklarla öğrencilerini evlerinde ziyaret etti. 

Öğretmenlerini gören öğrenciler, büyük bir heyecan ve mutlulukla öğretmenlerinin yanına koştu. 
Sınıfta düzenlediği birbirinden renkli etkinliklerle eğitim ve öğretimi adeta farklı bir boyuta taşıyan genç öğretmen, çocuklarım dediği öğrencilerini, pandeminin sarmaladığı kısıtlamalara rağmen öğrencilerinin sevincini zirveye çıkarmayı yine başardı. 

Karne sürprizini baştan sona görüntüleyip, başarılı bir klibe dönüştüren Abdulbaki Altunay'ın bu sıradışı çabası, sosyal medya takipçileri tarafından da beğeni ve takdirle karşılandı. 
"Öğrencilerim, tüm dünyanın yaşadığı pandemi nedeniyle sınıflarından ve arkadaşlarından ayrı kaldı. Benim için önemli olan onların başarısı kadar, mutlu olması da önemli. Elbette ki karnelerini internet sistemi üzerinden de görebilirler. Fakat ben onları sık sık ziyaret etsem de, normal günlere nazaran ayrı kalıyoruz. ben onları çok özledim, onlar da beni özledi. Bizim çabamız, aramızdaki sevgi tomurcuklarının açması ve ruhumuza huzur kokularının dolmasıdır." diyen genç öğretmen, her birini kutladığı ve hediyelerle ödüllendirdiği öğrencilerinin göğsüne 3. sınıf rozetini takarak, yaz tatillerini oyun-kitap ve sosyal faaliyetlerle değerlendirmelerini ve özellikle de sağlıklarına dikkat etmelerini tenbih etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 21:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ BABA
ALİ BABA - 3 ay Önce

Yakışır kardeşime.

veli
veli - 3 ay Önce

Tebrik edilecek bir davranışı kıskançlıktan hasetinden yermeye çalışan insanlara acımak lazım.
Adam öğrencilerinin yüzünü güldürmüş haberi yapılmış tebrik etmek lazım.

yakup sayat
yakup sayat - 3 ay Önce

RAHMETLİ BABASIDA İYİ BİR İNSAN İDEAL BİR ÖĞRETMENDİ,ARMUT DİBİNE DÜŞER

Saim BÖLÜKB.AŞ
Saim BÖLÜKB.AŞ - 3 ay Önce

TEBRİK EDİYORUM. YÜREĞİ SEVGİ DOLU ÖĞRETMENİMİ. ARKADAŞIM OLAN BABASI RAHMETLİ DE ÖĞRETMENDİ. BİR İNSANIN İÇİNDEN GELMELİ BÖYLE EĞİTİM AŞKI. REKLAM YAPIYOR DİYENLER ÖNCE KENDİNE BAKSIN. NE YAPMIŞLAR FARKINDALIK OLARAK HAYATTA..
DEĞERLİ ÖĞRETMENİM EĞİTİM YUVALARINDA O SEVGİ DOLU YÜREĞİNLE DAHA NİCE MUTLU VE BAŞARILI YILLAR DİLERİM.

ghghffghfgh
ghghffghfgh - 3 ay Önce

İyi reklam yaptığı kesin.

Metin
Metin - 3 ay Önce

Bu okul malesef böyle.reklam yapan adını duyuran iyi. Diğerleri kötü. Kalite bununla ölçülmez. Sonra reklamı olan öğretmene yazdırmak için haklar yeniliyor kura dışı ogrenci alımları oluyor. İyiler 45 kişi reklamsizlar 25 kişi. Öğretmen tabiki iyi yapmış tebrikler. Yalnız haberi yapılmayan yüzlerce başka öğretmen var. Ama haber olmak için çapa sarfetmezler

Eğitimci
Eğitimci - 3 ay Önce

Bakanlığın hilafına yapılan ucuz bir reklam.

Erenler
Erenler - 3 ay Önce

Örnek bir eğitimci olarak, maşAllah içinden gelerek yapmış. Eğitim sistemindeki öğretmenlerin % 50'si böyle olsa neler olmaz ki ??? Tebrikler.. Keşke her öğrencinin sizin gibi öğretmeni olsa..

SIRADAKİ HABER