‘Bu seçimde kimi sevindirmek istiyorsak ona oy vereceğiz’

Osmancık Kent Meydanı’nda vatandaşlara hitap eden AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın, 31 Mart seçimlerinin önemine vurgu yaparak; “Bu seçimde kimi sevindirmek istiyorsak ona oy vereceğiz.

FATİH BATTAR

Osmancık Kent Meydanı’nda vatandaşlara hitap eden AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın, 31 Mart seçimlerinin önemine vurgu yaparak; “Bu seçimde kimi sevindirmek istiyorsak ona oy vereceğiz. Tel Aviv sokakları sevinsin mi istiyoruz? Kudüs sokakları mı sevinsin istiyoruz? Eğer Tel Aviv sokaklarını sevindirirsek şöyle diyecekler; ‘Bekle bizi İstanbul geliyoruz’ diyecekler. Buna müsade etmeyeceğiz.” dedi

Türkiye’de belediyeciliğin Erdoğan’dan önce ve Erdoğan’dan sonra diye ikiye ayrıldığını belirten Aşgın; “Terzilerin piri İdris (A.S), demircilerin biri Davut (A.S), belediyeciliğin piri ise Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye’de belediyecelik Erdoğan’dan önce, Erdoğan’dan sonra diye ikiye ayrılır. 1994 yılında İstanbul’da sular akıyor muydu? Çöpleri topluyorlar mıydı? Çorum’da da sular akmıyordu, Çorum’da da çöpler toplanmıyordu. Dolayısıyla yaparsa kim yapar AK Parti yapar. Belediyecilik bizim işimiz. Yolu da biz yaparız, köprüyü de yaparız, suyu da biz getiririz, gönülleri de biz yaparız.” Diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER