Bu turnuvayı düzenleyen ilk devlet üniversitesi

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Medya ve İletişim Programı, Türkiye’de devlet üniversiteleri arasında bir ilki gerçekleştirerek, tamamen kendi imkanları ile e-spor organizasyonu düzenliyor.

Bu turnuvayı düzenleyen ilk devlet üniversitesi

FATİH AKBAŞ
Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Medya ve İletişim Programı, Türkiye’de devlet üniversiteleri arasında bir ilki gerçekleştirerek, tamamen kendi imkanları ile e-spor organizasyonu düzenliyor.

Medya ve İletişim Programı’nın e-spor organizasyonu Valorant Turnuvası, MYO Ethem Erkoç Konferans Salonu’nda  başladı.

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zekeriya Işık, bilgisayar oyunlarının üretim, Ar-Ge ve pazarlama ile dünyada milyarlarca dolarlık hacmi olan büyük bir iş ve istihdam alanına dönüştüğünü vurgulayarak, “Türkiye’de de bu alanda çok ciddi gelişmeler yaşanıyor. Üniversitelerimizin de bu işe öncülük etmesi bekleniyor. Medya ve İletişim Programı tarafından ilk kez düzenlediğimiz Valorant Turnuvası aslında e-spor turnuvasının üniversitemizin vizyonu içinde yer aldığını ve geliştirilerek bundan sonra da çalışmaların yapılacağının da habercisidir. Büyük kulüpler e-spor konusunda kurumsallaşmaya gidiyorlar. Böyle bir yarışın içinde üniversitelerimizin de yer alması kaçınılmazdır. Bu bağlamda bu turnuvayı biz bir vizyon çalışması ve bundan sonra yapılacak daha kapsamlı projeler içinde bir başlangıç olarak görüyoruz. Bu işin mutfağında tamamen Medya ve İletişim Programı hocaları ve öğrencileri var ve alt yapısı çok güçlü oluşturuldu. Buradan aldığımız enerjiyle bir sonraki sezonda çok daha kapsamlısını yapacağız. Başta Medya ve İletişim Programı Öğretim Görevlileri Ali Aşır ve Gökhan Şenyurt olmak üzere öğretim elemanı ve öğrencilerimize Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’e teşekkür ediyor, turnuvaya katılan öğrencilerimize başarılar diliyorum”dedi.

TURNUVAYA İLGİ YÜKSEK OLDU
Açılış konuşmasının ardından turnuva başladı. Turnuvaya öğrencilerin ilgisi ise  yüksek oldu. 250 öğrenci başvuruda bulunurken Medya ve İletişim Programı’nın instagram sayfasından canlı yayında yapılan çekilişle turnuvaya katılacak olan 145 oyuncu belirlendi. 145 oyuncunun 26 takımla mücadele edeceği organizasyon üç gün sürecek ve 27 Mayıs Cuma günü yapılacak ödül töreni ile sona erecek.

BİRİNCİ OLACAK TAKIMA BİN LİRA ÖDÜL
Turnuvada birinci olacak takıma bin lira ödül verilecek olup önümüzdeki aylarda Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan e-spor turnuvasında Çorum’u ve Hitit Üniversitesi’ni temsil edecek.
Turnuva, Medya ve İletişim Programının, facebook, youtube ve twitch hesapları ile espor.hitit.edu.tr adresinden canlı olarak yayınlanıyor. 

BÖYLE BİR ORGANİZASYONU KENDİ İMKANLARI İLE YAPAN İLK DEVLET ÜNİVERSİTESİ
Devlet üniversiteleri arasında tamamen kendi imkanları ile yapılması bakımından Türkiye’de bir ilk olan e-spor turnuvasının önümüzdeki yıl kapsamının daha da genişletilerek üç farklı oyunla gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2022, 18:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğrenci
Öğrenci - 1 ay Önce

Hitit Üniversitesi Medya ve İletişim programının yapmış olduğu bu E-Spor organizasyonu Valorant Turnuvasını seneyede görmek istiyoruz. gece geç saatlere kadar gelip izledik hem ortam hem işleyiş her şeyiyle harikaydı. emeği geçelere çok teşekkür ediyorum.

Misafir
Misafir - 1 ay Önce

Hitit Üniversitesinden böyle bir organizasyon görmek gerçekten şaşırtıcı. Devlet üniversitelerinde ilk defa buna rastlamış olduk. Tebrik ederiz. Bu tarz organizasyonların devamı gelsin lütfen.

SIRADAKİ HABER