‘Bu ülkenin tüm işçileri bizim işçilerimizdir’

AK Parti Çorum İl Başkanı Av.Yusuf Ahlatcı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü nedeniyle Hak-İş’e bağlı  Hizmet-İş ve Türk-İş sendikalarını  ziyaret etti.

‘Bu ülkenin tüm işçileri  bizim işçilerimizdir’

AK Parti Çorum İl Başkanı Av.Yusuf Ahlatcı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü nedeniyle Hak-İş’e bağlı  Hizmet-İş ve Türk-İş sendikalarını  ziyaret etti.

‘Emeklerinden ve alın terlerinden başka sermayeleri olmayan, ülkemizin büyümesinde ve kalkınmasında önemli rol oynayan işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.’ diyen Ahlatcı;  “Bizler, “işçinin ücretini alın teri kurumadan verin” diyen bir medeniyetin temsilcileri olarak emekçi kardeşlerimizin haklarını, hukuklarını gözetmeye sorunlarını devletimizin imkanları, ülkemizin kaynakları el verdiğince çözmeye gayret ediyoruz.” ifadelerini  kullandı.

AK Parti hükümeti olarak çalışanların üretimden gelen güçlerini kullanmalarının, haklı taleplerini demokratik yollardan göstermelerinin, sorunlarını müzakere yoluyla halletmelerinin önünü açtıklarını belirten Ahlatcı; “Sahiden meselesi işçi hakkı olan, gerçekten emekçilerin özlük hakları için mücadele eden sendikalarla, sivil toplum kuruluşlarıyla şartsız, ön yargısız masaya oturduk, konuştuk, uzlaştık. Bu ülkenin tüm işçileri bizim işçilerimizdir, resmi tatil ilan ettiğimiz 1 Mayıs bizim işçi bayramımızdır. İşçilerin, emekçilerin büyümesi Türkiye’nin büyümesidir. Bu düşünceyle istihdamı artırmak, işsizlik oranını düşürmek için pek çok tedbiri, programı hayata geçirdik. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe ortaya çıkan katma değerden milletimizin her bir ferdinin yararlanması için her türlü çabayı gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. İşçilerimizin hakkının, hukukunun korunması doğrultusunda yapılacak her türlü samimi çalışmayı desteklemeye devam edecek; işçi ve emekçi kardeşlerimizle sonuna kadar kol kola, omuz omuza yürüyeceğiz. Tüm dünyada birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün anlamına uygun şekilde, bayram havasında kutlanmasını; çalışanların sorunlarının dile getirilmesine ve çözüm yollarına ışık tutulmasına vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi

Hizmet-İş Çorum Şube Başkanı Mustafa Köroğlu ve Türk-İş Çorum Şube Başkanı Sefer Kahraman da anlamlı ziyaret nedeniyle AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve yönetimine teşekkür ederek; “Milletimizin ve devletimizin ve sizlerin her zaman yanınızdayız. İşçi kardeşlerimiz için yapılan çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyoruz.”  dedi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER