‘Bugün kutlu ve şanlı bir gün’

Partisinin 97. kuruluş yıldönümünü kutlayan CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, partinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle andı.

‘Bugün kutlu ve şanlı bir gün’

Partisinin 97. kuruluş yıldönümünü kutlayan CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, partinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle andı.

Cumhuriyet Halk Partisi temellerinin bağımsızlık ateşiyle atıldığını ifade eden Merkez İlçe Başkanı Tokgöz, şu açıklamayı yaptı: “Cumhuriyet Halk Partisi Samsun’da, Erzurum’da, Sivas’ta, Ankara'da, Sakarya'da, Dumlupınar'da kuruldu. İzmir'in kurtuluşuyla taçlandı.

Milletimizin emperyalizme karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nda, savaş meydanlarında Atatürk tarafından ‘Halk Fırkası’ adıyla kurulan partimizin adının başına 1924'te ‘Cumhuriyet’ eklendi. 1935'teki 4'üncü kurultayda ise bugünkü "Cumhuriyet Halk Partisi" adını aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyetin kurucusu, Cumhuriyet devrimlerinin ve ideallerinin yılmaz savunucusu oldu ve olmaya devam edecektir.
Bağımsız bir Cumhuriyetin temellerini atan Cumhuriyet Halk Partisi çok partili hayata geçişi sağlayan, Türkiye’ye demokrasiyi getiren bir partidir. Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin, sosyal adaletin, laikliğin ve özgürlüklerin güvencesidir. “Çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkma” hedefine ulaşma yolundaki örgütlü hareketin mimarı olmuştur.

Kurucu liderimiz Büyük Önder Atatürk’ün ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ ve 'Yurtta barış dünyada barış' sözü, partimize gönül veren partimizin ilkelerini benimseyen herkes için bir yol gösterici olmuştur.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. kuruluş yıldönümünü kutluyor, ve “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir” diyerek partimizin önemini açık ve net bir şekilde dile getiren, partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, partimize emeği geçen her neferimize teşekkür ediyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER