Bunun vebalini kim ödeyecek?

Kendi dinamikleriyle başardığı kalkınma ile 1990’lı yıllara damgasını vuran Çorum, 2000’li yıllarda yerinde sayan, son dönemde ise ne yazık ki geri bırakılan iller arasında yerini aldı.

Bunun vebalini  kim ödeyecek?

HABER/YORUM: RECEP MEBET
Kendi dinamikleriyle başardığı kalkınma ile 1990’lı yıllara damgasını vuran Çorum, 2000’li yıllarda yerinde sayan, son dönemde ise ne yazık ki geri bırakılan iller arasında yerini aldı.
Yerelden yükselen taleplere kulaklarını tıkayan yetkililer, şehrin başlıca beklentileri olan demiryolu ve havalimanı konusunda ne yazık ki halkı oyalamaktan başka birşey yapmadılar.
Seçim dönemlerinde yapılan ‘gaz alma’ kabilinden açıklamalar da, Çorumlu’nun hayallerinin gerçeğe dönüşmesine yetmedi.
YOZGAT’A HAYIRLI OLSUN
Yıllardır sürüncemede olan Polis Meslek Yüksek Okulu’nu komşularına kaptıran Çorum, Diyanet Eğitim Merkezi projesinde de hüsrana uğradı.
Yaklaşık 10 yıl önce ‘Çorum’a Diyanet Eğitim Merkezi için kollar sıvandı’ başlığıyla gündeme getirdiğimiz proje, Ordu, Trabzon ve Rize’nin ardından komşumuz Yozgat’ta hayata geçirildi. İnşaası tamamlanan Şehit İbrahim Yılmaz Eğitim Merkezi Yozgat’ta hizmete girdi. 
Şehir merkezine yakın bir yere taşınması planlanan Çorum Müftülüğü’nden boşalacak mevcut binada açılması düşünülen Diyanet Eğitim Merkezi, süreçte yaşanan aksaklıklar ve bina yokluğundan dolayı bir türlü hayata geçirilemedi. Elini çabuk tutarak sahip olduğu fırsatları iyi değerlendiren Yozgat ise geleneksel mimari tarzda inşaa edilen eğitim merkezi binasını tamamladı.
Çorum, din görevlisi sayısı bakımından Yozgat’tan önde olsa da bundan böyle Diyanet tarafından planlanan eğitimleri komşusunda açılan merkezde alacak.
Mesleğe yeni başlayanların yanı sıra mevcut personele yönelik hizmet içi eğitimler için bugüne kadar Kastamonu ve Samsun’a giden din görevlilerimizin yeni istikameti Yozgat olacak gibi görünüyor.
Başarılı bir girişim sonucu memleketlerine bölgesel anlamda yeni bir yatırım daha kazandıran komşumuzu kutluyor, Yozgat Diyanet Eğitim Merkezi’nin hayırlı-uğurlu olmasını diliyoruz.
Sahi, bu kaçan fırsatların vebalini kim ödeyecek?

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 15:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Ahmet Sami Ceylan ve saz arkadaşlarına gelsin bu güzel yazı.

ne yaşar ne yaşamaz
ne yaşar ne yaşamaz @Ahmet - 2 yıl Önce

onlarda mesul ama diğer vekil daha ön planda olduğu için onun adını yazmış arkadaş heralde

Ahmet
Ahmet @Ahmet - 2 yıl Önce

Niye? Başta Salim USLU, Murat YILDIRIM, Cahit BAĞCI, Lütfiye İlksen CERİTOĞLU KURT, Erol KAVUNCU, Oğuzhan KAYA, Ahmet AYDOĞMUŞ mesul değiller mi?

balaban19
balaban19 - 2 yıl Önce

Ne Yozgat' mış len bu.

neci
neci - 2 yıl Önce

Çorum'da; Eski kilise varsa onu restore edip hayata geçirsin en azından gelen turistlere ibadet imkanı ve maddi anlamda kazanç sağlar.

Turcan
Turcan @neci - 2 yıl Önce

Bunu duyarlarsa yozgata kilisenin yenisini yaparlar.

Nafiz bey
Nafiz bey - 2 yıl Önce

Çorum, Yozgat eyaletine bağlı değil mi zaten..

Yusuf yusuf
Yusuf yusuf - 2 yıl Önce

Bizim siyasetçiler sanki boşmu duruyor imam öğretmen tayinlerini kim yaptırıyor sanıyorsunuz

Hıdır
Hıdır - 2 yıl Önce

Bu ne mesele mi bundan büyük müdür meselesi var mahalli basının ve siyasilerin

Asım erceylan
Asım erceylan - 2 yıl Önce

Milletvekilleri

Ah ah
Ah ah - 2 yıl Önce

Insanlar konuşmaya eleştirmeye korkar oldu napsın derdini oy pusulasıyla anlatıyor acilen sırtından inin bu partinin


SIRADAKİ HABER