‘Çalışma şartları iyileştirilmeli’

Saatcı, Sağlık çalışanlarımızın genel sorunlarının yanında anestezi teknisyen ve teknikerlerinin mesleki sorunlarının çözümü için sağlık çalışanlarının yetkili sendikası olarak mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

‘Çalışma şartları iyileştirilmeli’

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, 13 Aralık Anestezi Teknisyenleri ve Teknikerleri Günüyle ilgili yayınladığı mesajında, “Sağlık ordusunun en önemli branşlarından biri olan Anestezi Teknisyenliği ve Teknikerliği Günü’nü, çalışanlarımızın bu gününde var olan sorunları ile karşılıyoruz. Sağlık çalışanlarımızın genel sorunlarının yanında anestezi teknisyen ve teknikerlerinin mesleki sorunlarının çözümü için sağlık çalışanlarının yetkili sendikası olarak mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.


“Anestezi teknisyenleri ve teknikerlerinin çalışma koşullarını iyileştirilmesi ve meslektaşlar arası sosyal faaliyet ve pozitif diyaloğu artırarak iş motivasyonunun arttırılması öncelikler arasında olmalıdır” diyen Saatcı, “Anestezi teknisyenleri yaptıkları iş gereği hem fizik hem de mental yorgunluk yaşamaktadırlar. Bunun yanı sıra toksik atık ve anestezik gazlara maruz kalan anestezi teknisyenlerinin daha sağlıklı ortamlarda mesleklerini sürdürmeleri için gereken koşullar acilen sağlanmalıdır. Sendikamız tarafından kazanıma dönüştürülen yıpranma payı ödenmesi konusunda anestezi teknisyenlerine pozitif ayrıcalık verilmesi gerekmektedir. Çalışma ortamlarında maruz kaldıkları gazlardan dolayı sağlık açısından da yıpranan çalışanlarımıza bu ayrıcalığın sağlanması için Sağlık-Sen olarak çalışmalarımızı yapmaktayız.


Sağlık çalışanlarımızın yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak çalışanların en iyi şartlarda görev yapabilmesi, onların hak ve menfaatlerini korumak adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mücadele edeceğimizin bilinmesini ister, Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri Günü’nü kutlarız.” diye açıklama yaptı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER