Camiler Ramazan’a hazırlanıyor

Çorum’da camilerde Ramazan temizliği başladı.

Camiler Ramazan’a hazırlanıyor

Çorum’da camilerde Ramazan temizliği başladı.
Belediyenin öncelikli hizmet alanlarından birinin de temizlik hizmetleri olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, "İbadethaneler bizim için önemli. Dinimiz bize temiz olmayı emrediyor. Biz de bu temizlikle hizmetlerimizi ramazan ayında daha da çeşitlendiriyoruz. Camilerimizin temizliği de bunlardan bir tanesi. Ramazan öncesinde camilerimizi temizlemeye başladık. Cami temizliği projemiz ilimizdeki 89 cami, 1 cem evi, 18 Kur'an Kursu ve 31 mescitlerimizin temizliği ile devam ediyor. Bu temizlik çerçevesinde, cami duvarları siliniyor, kenar, köşe ve tavanlarda oluşan örümcek ağları ve tozlar alınıyor. Ardından mihrap, minber, cam ve pencereler, kalorifer petekleri, ayakkabılık ve avizeler temizleniyor. Beytullah'ın şubesi olan camilerimizi pırıl pırıl yapmak için çalışıyoruz, inşallah merkezi camilerimizi temizleyip Ramazan ayına hazır hale getireceğiz" diyerek, Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.

CEMAAT CAMİYE HİZMETTEN MEMNUN
Belediye Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre, cami cemaati Çorum Belediyesi’nin camilere gerek peyzaj düzenlemeleri gerek tuvaletlerinin temizlenmesi gerekse detaylı iç temizliğinin yapılması suretiyle götürdüğü hizmetlerden oldukça memnun. 
Cmaat, "Belediyemiz camimizde titiz bir temizlik çalışması yaparak ramazan ayına hazır hale getirdi. Allah emeği geçenlerden razı olsun" diyerek, çalışmaları için Belediye’ye teşekkür etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER