Camilerde Ramazan temizliği

Çorum Belediyesi tarafından 2 yıl önce başlatılan ibadethanelerde temizlik çalışmaları bu yıl da aralıksız olarak sürüyor.

Camilerde Ramazan temizliği

Çorum Belediyesi tarafından 2 yıl önce başlatılan ibadethanelerde temizlik çalışmaları bu yıl da aralıksız olarak sürüyor.

Çorum Belediyesi, İl Müftülüğü ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği 2 yıl önce başlatılan ibadethanelerde temizlik çalışmaları Ramazan öncesinde hız kazandı. Belediye Başkanı Zeki Gül, yaşam standartlarını yükselten ve sosyal belediyecilikle ilgili çalışmaların Çorum Belediyesi tarafından aralıksız sürdürüldüğünü belirtti.

Belediye Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre, birçok alanda olduğu gibi ibadethanelerin de temizliğiyle ilgili hizmetlere önem verdiklerini bunun için de 2 yıl önce başlatılan ibadethanelerin temizliği ile ilgili bu ramazan öncesinde de devam ettiğini dile getiren Başkan Zeki Gül, toplam 114 ibadethanenin temizliğinin yapıldığını ve kalan camilerin de temizliğinin devam ettiğini vurguladı.

Başkan Gül, “Yaklaşan mübarek Ramazan ayı öncesinde 83 cami, 12 mescit, 20 Kur'an Kursu ve 1 Cem evi olmak üzere toplam 114 ibadethanemizin temizlik işlemleri yapılıyor. Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde Allah'ın evi olan camilerimizin pırıl pırıl olması için gayret gösteriyoruz. İbadethanelerimizi yılda 2 kez temizliyoruz. Camilerimizin halılarının yıkanmasından minberlerin, mihrapların, avizelerin, ayakkabılıkların temizlenmesine kadar tüm temizlik işlemlerini yapılıyor. Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde büyük camilerimiz olan Ulu Cami, Azap Ahmet Cami, Abdibey Cami, Kubbeli Cami gibi camilerimize öncelik verdik ve buraların temizliğini gerçekleştirdik. İbadethanelerimizi tertemiz yaparak Ramazan ayına hazırladık. Vatandaşlarımızdan da olumlu geri dönüşler alıyoruz" dedi.

Gül, vatandaşların Ramazan ayını tebrik ederek, rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazanın İslam alemi ve insanlık için hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER