Çamura batan leyleği kurtardılar

Üyük Köyü Camii’nde Kur’an eğitimi gören çocuklar, Derinçay’da çamura saplanan leyleği kurtararak tekrar hayata döndürdü.

ENİSE AĞBAL ÜŞÜMÜŞ

Üyük Köyü Camii’nde Kur’an eğitimi gören çocuklar, Derinçay’da çamura saplanan leyleği kurtararak tekrar hayata döndürdü.

Yaklaşık iki gündür köprü altında çamura batmış vaziyetteki leyleği gören çocuklar, durumu Camii İmam Hatibi Mustafa Yıldırım’a haber etti. Çamurdan çıkarılan çaresiz leylek, Yıldırım ve çocuklar tarafından yıkanıp temizlendikten sonra serbest bırakıldı. Bu davranışları nedeniyle çocukları tebrik eden Üyük Köyü Camii İmam Hatibi Mustafa Yıldırım, tüm canlılar başta olmak üzere, doğaya ve çevreye de saygılı olmanın önem ve erdemini anlattığı çocuklara, hayvan sevgisi üzerine nasihatlerde bulundu.

Yaşlarından büyük bir erdeme imza atan çocuklar, büyük bir heyecan ve mutlulukla leyleğin tekrar hayata bağlanmasını izleyip yaptıkları iyiliğin haklı gururunu yaşadılar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz bir...
Söz bir... - 1 yıl Önce

Bu leylek çamura değil, zehir deryasına saplanmıştır. Derin Çayı (Çorum Çayını) bir inceleyin, nasıl zehir akıttığını göreceksiniz.uzakta değil, çorumun yanı başında.
Bu Çorum Çayı; O kadar kirli,O kadar kirli ki, Yeşil, yeşil, Köpük, köpük, Kimyasallar, kokular,Kışı da yazı da aynen akar/kokar ama kimse ilgilenmez, Leyleğin battığı renkten belli. orada zehir deryasına mahkum, uçamaz hale gelmiş.Aslında çocuklar bir yaraya parmak basmış, hepsine teşekkür ederim.
ALLAH rızası için Çorum çayını (Derin Çayını), Cemil Beye doğru akıp giden bu çayı bir bir inceleyin, neler görülecek neler...
• Çorum çayının suyu, 4. Sınıf amaç dışı sular niteliğine ulaşmıştır. Hal böyle iken arazi sulamasında bu zehirli su kullanılmaktadır.
• Çorum çayındaki suyla muhatap toprak ve gıdalar ağır metaller ile toksin düzeyine ulaşmıştır.
• Çayın, Ağır metaller içermesinden dolayı içme sularına da karışmaktadır.
• Çayın içerisinde Dünya sağlık örgütü sınır verileri üzerinde her türlü toksin mevcuttur.
• Çorum çayının suyu kullanıldığı sürece kötü huylu tümör ölümlerine sebebiyet verecektir.
• Her türlü Hastalık ve özürlü oranı her geçen gün artacaktır.
Şimdilik böyle bir şey yaşanıyor burada, Öyle veya böyle; İnsanoğlu kendi eliyle dünyanın sonunu hazırlamaktadır, Doğa da intikamını bir gün alacaktır. Şimdiden geçmiş olsun,

SIRADAKİ HABER