Cansuyu’ndan Yemen’e kırtasiye yardımı

Cansuyu Derneği, Yemen'deki 500 öğrenciye kırtasiye yardımı yaptı.

Cansuyu’ndan Yemen’e kırtasiye yardımı

Cansuyu Derneği, Yemen'deki 500 öğrenciye kırtasiye yardımı yaptı.

Nerede gerçek bir muhtaç varsa ona ulaşmayı kendine amaç edinen Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yardım faaliyetleri devam ediyor. Daha önce hem yurt içinde hem de yurt dışında okul inşasından öğrencilerin en küçük ihtiyaçlarına kadar eğitim yardımlarında bulunan Cansuyu, son olarak Yemen'de muhtaç öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

Yemen'in Sana şehrine bağlı Nahm - Şu'ub ve Habra bölgeleri ile Marib şehrine bağlı Sweida kampı ve Al-Rawda bölgesinde 500 öğrenciye kırtasiye malzemeleri dağıtan Cansuyu ekipleri, Yemenli çocuklara umut oldu. Cansuyu Genel Merkezi tarafından organize edilen ve hayırsever bağışçıların emanetleriyle dağıtılan kırtasiye malzemeleri çocukların yüzünde tebessüme dönüştü.

Cansuyu Derneği Çorum Temsilcisi Emrah Öztekin, derneğin 23 alanda olduğu gibi eğitim alanında da yardımlarına hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Öztekin, "Son olarak Yemen'in muhtaç bölgelerinde eğitimlerine devam etmeye çalışan 500 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunduk. Hayırsever bağışçılarımızın desteği ile gerçekleştirdiğimiz yardım organizasyonu sonrası öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi. İnşallah eğitim alanındaki yardımlarımız devam edecek." dedi. (Haber  Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER