ÇEKVA’da yeni dönem

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) 14. Olağan Genel Kurulu'nda yeni dönem yönetim organları seçildi.

ÇEKVA’da yeni dönem

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) 14. Olağan Genel Kurulu'nda yeni dönem yönetim organları seçildi.

Vakıf merkezi olan İstanbul Kadıköy’de gerçekleştirilen genel kurul, şehitler ve bu ülkeye emeği geçmiş büyüklerin hatırasına 1 dakika saygı duruşuna bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Divan Kurulu Başkanlığına Dr. Ahmet Nabi Kızmaz, Yazmanlıklara Ecem Elif Ünal ve Sururi Onan oy birliği ile seçildi. Yönetim Kurulu çalışma raporu, bilanço ve denetim kurulu raporu, Vakıf Başkan Yardımcısı Erdal Karslı tarafından okundu.
Salgın nedeniyle faaliyetlerin geçmiş yıllara göre azaltıldığı ancak öğrencilerle koordinasyonun devam ettiği, staj, kariyer planı ve istihdama yönelik çalışmalar konusunda gerekli desteğin verildiği açıklandı. Aydos'ta bulunan Çorum Sevgi Ormanı’na ilave yer temini, vakfa gelir getirecek girişimler hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Çorum, Antalya ve İzmir'deki temsilciliklerdeki faaliyetler tek tek okunarak katılımcılara bilgileri aktarıldı. Vakıf faaliyetleri oylamaya sunularak, oy birliği ile ibra edildi. Ayrıca Ankara Şube Başkanlığı tarafından sunulan 22 Haziran 2021 tarihli Yönetim Kurulu ve bilanço Genel Kurulca oy birliği ile onaylandı.

ÇEKVA’nın yeni dönem yönetim kurulu ve denetim kurulu seçimine geçildi. Sururi Onan ve Erdal Karslı tarafından takdim edilen liste oylandı. Oybirliği ile yeni dönem yönetim organları seçildi.

YENİ YÖNETİM VE DENETİM KURULU
ÇEKVA Yönetim Kurulu asil üyeleri, Prof. Dr. Lüfi Akca, Feyzullah Kıyıklık, Prof. Dr. Dilek Yılmazcan, Prof. Dr. Serpil Salman, Yaşar Karaarslan, Mehmet Yıldırım, Erdem Çenesiz, Sabit Velidedeoğlu, Erdal Karslı, Prof.Dr.Reha Metin Alkan, Hüseyin Kadri Samsunlu, Doç. Dr. Nur Fındık, İrfan Balkanlıoğlu, Mustafa Özgür Tezel, Ömer Ali Ambar, Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Kapusuz, Nurettin Büyükkakaç, Yasemin Özaçar, Ömer Söylemez ve Sururi Onan’dan oluştu. Vakfın Denetim Kurulu Asil Üyeleri ise Feyyaz Şehirli, M. İnci Yetik, Yedek Üyeler Adem Höcü ve Bahattin Baş’tan oluştu.

Genel Sekreter Sabit Velidedeoğlu, vakıf öğrencilerine gerekli yardımların yapıldığını belirterek, vakfın kuruluş aşamalarındaki çalışmaları özetledi. Maddi imkanlar halledilerek bu mekanın Çorum Evi olarak yaşatılmasını temenni etti.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER