ÇESİAD, Çanakkale’yi gezdi

Çorumlu Eğitimci Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Derneği (ÇESİAD), 50 kişilik öğrenci grubuyla iki gün süren tarihi ve kültürel bir gezi düzenledi. 

ÇESİAD, Çanakkale’yi gezdi

Çorumlu Eğitimci Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Derneği (ÇESİAD), 50 kişilik öğrenci grubuyla iki gün süren tarihi ve kültürel bir gezi düzenledi. 
Dernekten yapılan açıklamaya göre, oldukça verimli ve coşkulu, milli duyguların hat safhada yaşandığı gezide birinci gün Gelibolu Yarımadası, Çanakkale destanı tanıtım ve simülasyon merkezî, şehitlik ve abideler ziyaret edildi. İkinci gün Çanakkale merkez, Aynalı Çarşı, müze ve çeşitli kültürel mekânlar akabinde Bursa Gölyazı ve Cumalıkızık köyü ziyaret edildi. 

ÇESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karaca, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Milli bilincin olmadığı yerde millet yoktur. Milliyetçiliğin temeli de akıl, bilgi ve inançtır. Bu anlamda siz gençlerin geçmişine sahip çıkması tarihinden ders alması ve gelecek nesillere aktarması bizim başlıca gayemizdir. Düzenlediğimiz gezi ile, tarihi ve kültürel değerleri ve bu üzerinde bulunduğumuz aziz vatanın kolay kazanılmadığını yerinde görmenize yardımcı oluyoruz. ÇESİAD olarak memleketimize ve doğduğumuz topraklara vefa borcumuzu ödemek için öğrencilerimize ve hemşehrilerimize hizmet etmeyi şiar edindik. Bu projelerin ilk amacı da siz gençlerimizin eğitim öğretim noktasında donanımlı, sosyal aktif bir öğrencilik hayatı geçirmeniz ve özgüveni yüksek vizyon misyon sahibi bireyler haline getirerek memleketimize ve ülkemize değer katmaktır.” dedi.
ÇESİAD'ın sadece burs veren bir dernek olarak görülmemesi gerektiğini vurgulayan Karaca, “ÇESİAD 16 milyonluk mega bir şehirde sizlere sahip çıkan koruyan kollayan bir aile kurumudur. Buradan da tüm hemşerilerime sesleniyorum özellikle bürokratlara her ne sebeple olursa olsun size gelen öğrencilere hoşgörü ve güler yüz göstererek onlara sahip çıkın bugünün gençleri yarının büyükleri yöneticileri onlar olacak biz onlara ne kadar sahip çıkarsak değer verirsek onlarda kendilerinden sonra gelen nesillere sahip çıkacaktır. Ülkemizin vatanını milletini seven, bölücülük yapmayan, kimseye uşaklık etmeyen sizin gibi gençlere ihtiyacı var. Siz gençler ilerde yönetilen değil artık yöneten Çorumlular olacaksınız. Çorumlular olarak gücün ve nüfusun başkalarına yaranmakta değil tam tersine birlik ve beraberlikte olacağını düşünüyorum Allah'a emanet olun.” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER