Çevre Yolu’na hız limiti uygulaması ne zaman gelecek?

Çevre illerin tümünde uygulanan Hız Tespit Sistemi’nin Çorum’da da uygulanmasının vakti geldi de geçiyor bile.

Çevre Yolu’na hız limiti uygulaması ne zaman gelecek?

HABER-YORUM/EROL TAŞKAN
Çevre illerin tümünde uygulanan Hız Tespit Sistemi’nin Çorum’da da uygulanmasının vakti geldi de geçiyor bile.

Çok geçmeden, tüh vah edeceğimiz daha ağır kazalar ve ölümler yaşamadan bu tedbirin alınması artık elzem oldu. 

Son olarak Çevre Yolu’nda TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal’ın yaşadığı kazadan ve ondan öncesi yaşanan pek çok kazadan yola çıkacak olursak, Çevre Yolu’nun vasfını kaybettiğini, artık şehir içinde hizmet veren bir bulvar haline dönüştüğünü anlamamız çok da zor olmasa gerek.

Ankara istikametinden tutun Karadeniz istikametine kadar tüm şehir geçişlerinde uygulanan Hız Tespit Koridoru uygulamasının Çorum’da olmaması, “Neden?” sorusunu gündeme getiriyor. 

Diğer şehirlerin insanları kıymetli, canları kıymetli de Çorumlu’nun canı kıymetsiz mi? Elbette her can kıymetli. Öyleyse harekete geçelim de hıza bağlı olarak gelişen şehir için kazaları başta olmak üzere, tüm yerleşim yerlerinin hız limitlerini yeniden ele alalım.

Otobanda gider gibi, Çevre Yolu’ndan geçen bir aracın risk payını azaltmak, yol açacağı acıları minimuma indirip başta ölümlü kazalar olmak üzere tüm kazaları ortadan kaldırmanın yolu, hız limiti ile ilgili düzenleme ve şehir geçişinin tümünü kapsayan Hız Tespit Koridoru oluşturmaktan geçiyor. 

Tam da yeri gelmişken, Çorum’un yeni bir çevre yoluna olan ihtiyacının varlığını da bu vesile ile bir kez daha hatırlatmakta yarar var. 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 18:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Taşçı
Mehmet Taşçı - 3 hafta Önce

İlim yayma kavşağı ile İskilip kavşağı arası Motorların ve modifiye araçların yarış pisti haline geldi maşAllah.
Ayrıca uzun yol nakliye yapan araçların bina önlerine park etmeleri. Adam park ediyor açıyor tezgahını yiyor içiyor 5 mt ötede çöp konteyneri olmasına rağmen çöpü yere atıyor. Bu da yetmiyor küçük abdestini orta yere yapıyor çekip gidiyor. Ne kontrol var ne ceza.

Haktan
Haktan - 3 hafta Önce

Aman kalsın Ankara'ya gidene kadar 3 tane var zaten. Hız limitinden önce ucube köprüden kurtulalım alt gecitler yapılsın şehir stadyumunu,hastaneyi terminali,özellikle okulları buraya yapıp trafiği zaten kitlediniz.

Çorumlu
Çorumlu - 3 hafta Önce

Milletin cebinden elinizi çekin duble yol yapıp 50 70 hiz sınırı yapacağınıza ust geçit yapın yayalar icin

Çorumlu bir vatandaş
Çorumlu bir vatandaş - 3 hafta Önce

Erol kardeşimin yaptığı habere kesinlikle katılıyorum.çevre yoluna hız limiti getirilmeli . Ayrıca Çoruma yeni bir çevre yolu yapılması gerekli Erol kardeşimin dediği gibi vasfını yitirmiş durumda helede buhara kavşağı çok tehlikeli bir halde neredeyse kazasız bir günü yok.ölümlü kazalarında yaşandığı bir kavşak.bu konuda ve yeni bir çevre yolu yapılması konusunundada gerekli adımların biran önce atılmasını yetkili kişi ve kurumlardan bekliyoruz.

YASİN
YASİN - 3 hafta Önce

HIZLI LİMİTİ DE ÖNEMLİDE EN ÖNEMLİSİ KÖPRÜ NE ZAMAN KALKACAK TRAFİK FELÇ İSYAN İSYAN BUNU DİLE GETİRSENİZ ÇOK GÜZEL OLUR.

SIRADAKİ HABER