Ceylan’dan OSB’ye ziyaret

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da iş dünyasına yönelik ziyaretlerine devam etti.

Ceylan’dan OSB’ye ziyaret

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da iş dünyasına yönelik ziyaretlerine devam etti.

TBMM’nin tatile girmesinin ardından Çorum’a gelen Milletvekili Ceylan’ın, Çorum’da da yoğun tempoda çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Ceylan, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikaları gezdi. 

Yapılan açıklamaya göre, Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği Başkanı Hayri Şamlı’nın da eşlik ettiği ziyaretler çerçevesinde Milletvekili Ceylan, Uğur Makina, Ganik Şekerleme, Arsan Makina, Alapala Şirketler Grubu, Duduoğlu Çelik Döküm fabrikalarına gitti. İşletme sahipleri ve yöneticileri tarafından karşılanan Milletvekili Ceylan, işletmeler ve üretilen ürünler hakkında bilgi aldı. İşletmelerde çalışan işçileri de unutmayan Ceylan, işçilere de hal-hatır sorarak sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Ziyaretlerin ardından bir açıklama yapan Milletvekili Ceylan, Çorum’un 1960-70’li yıllarda başlayan sanayileşme hamlesiyle de hızla gelişerek Türkiye'de sanayileşen kentlerden biri haline geldiğini hatırlattı.
Girişimci ve müteşebbislerin devlet desteği almadan yaptıkları yatırımlarla adını ‘Anadolu Kaplanları’ arasına yazdıran Çorum’un sanayileşmesinin hızla devam ettiğini anlatan Ceylan, son yıllarda Çorum’da ürettikleri ürünlerle Çorum’un adını tüm dünyaya duyuran fabrikaları gezerek, işadamlarına moral verdiğini, sıkıntıları ve taleplerini dinlediğini ifade etti.
Çorum’da istihdama ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan işadamlarına teşekkür eden ve her zaman onların yanında olduğunu dile getiren Milletvekili Ceylan, kendisine iletilen bazı taleplerin olduğunu ve bunlarla ilgili de üzerine düşen görevi yapacağını kaydetti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER