Cezaevi’nde kaloriferlerin yakılmadığı iddialarına Başsavcılık'tan açıklama

Çorum Valiliği Çorum L Tipi Cezaevi’nde kaloriferlerin keyfi olarak yakılmadığına dair haberlere ilişkin yazılı bir basın açıklaması yapıldı.

Cezaevi’nde kaloriferlerin yakılmadığı iddialarına Başsavcılık'tan açıklama

Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı  L Tipi Cezaevi’nde 'Kaloriferlerin keyfi olarak yakılmadığına' dair haberlere ilişkin yazılı bir basın açıklaması yapıldı.

Kaloriflerlerin keyfi değil, arızadan dolayı çalışmadığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Çorum L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda 3 adet kalorifer kazanı bulunmakta olup, 08/12/2019 günü saat 10:00 sıralarında 2 adet kalorifer kazanının arıza yapması sebebi ile koğuşlara sıcak su verilmesi durdurulmuş olup, aynı gün kurum teknisyeni ve servis görevlileri kazanlardaki arızanın giderilmesi için çalışmaya başlamış ve aralıksız çalışma neticesinde 10/12/2019 günü saat 22:00 sıralarında arıza giderilerek 11/12/2019 tarihinde koğuşlara tekrar sıcak su verilmeye başlanmıştır. Ayrıca bu süre zarfında koğuş kaloriferleri 24 saat esasına göre yanmaya devam etmiş olup, hali hazırda da koğuşların ısınmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER