‘Çocuklarımızı iyi yetiştirerek hayata hazırlamaya çalışıyoruz’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, İl Müftüsü Muharrem Biçer’i ziyaret etti.

‘Çocuklarımızı iyi yetiştirerek  hayata hazırlamaya çalışıyoruz’

FATİH AKBAŞ
AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, İl Müftüsü Muharrem Biçer’i ziyaret etti.

Ziyarette Diyanet teşkilatında, İmam-Hatip, Kur’an Kursu öğreticisi gibi din görevlisi olarak görev yapan hocaların durumları, Diyanet Akademisi ve yaz Kur’an kursları hakkında istişarelerde bulunuldu.

Yaz Kur’an kursları ile ilgili açıklamada bulunan Milletvekili Kavuncu, “Göz aydınlığımız evlatlarımız, bu kurslarda mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’i, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) ve yüce dinimiz İslam’ı tanıyacaklar. 
Çocuklarımıza karşı en büyük sorumluluğumuz onları en iyi şekilde yetiştirerek, hayata hazırlamaktır. Her alanda ülkemizin normalleşmesi, gelişmesi, kalkınması noktasında elde edilen tarihi başarılar ve kazanımlar için, en başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, mihrapları imamsız, minberleri hatipsiz ve minareleri ezansız bırakmayan, teşkilatın bütün kademelerinde hizmet eden din görevlilerine ve Sayın Diyanet İşleri Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Kıymetli hocamızı ve değerli mesai arkadaşlarını, gerçek beka meselemiz gençlerimizin yetiştirilmesi konusunda ortaya koydukları başarı çalışmalar nedeniyle tebrik ve teşekkür ediyorum”dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu İbrahim
Çorumlu İbrahim - 2 ay Önce

Siyasetçiler gölge etmesin yeter! Bu millet kendi evlatlarını en güzel şekilde yetiştirir! Yeter ki sizler kurcalamayın!

Hoca Bey...
Hoca Bey... - 2 ay Önce

Utanma duygusuna sahip olacak merhametli, ahlâklı çocuklar yetiştirilse, o çocuklar büyüdükçe harika insan olurlar. Ağaç dallarını kırmayan, çiçekleri ezip geçmeyen,sevgiyi yaşayan ve yaşatmayı bilen çocukların yetiştirildiği bir dünya, barış içerisinde olacaktır.
Barış demek İslam demektir.
DİYANETİN BÖYLE BİR NESİL YETİŞTİRMEK İÇİN PROGRAMINIZIN OLDUĞUNU SANMIYORUM.
ÇÜNKÜ DİYANETİN, BÖYLE BİR İNSAN YETİŞTİRECEK KABİLİYETİ VE KAPASİTESİ YOKTUR, OLMAZ DA .
ÇÜNKÜ, ALLAH'IN KİTABINI; ARAPÇA KURS KİTABINA ÇEVİRDİLER, HÂLA İSLAM'IN BARIŞ OLDUĞUNU ANLAYAMADILAR.
BU ÜLKEDE BİNLERCE CAMİ VE BİR O KADARDA KUR'AN KURSU OLDUĞU HALDE ÜLKEDE HIRSIZ, ARSIZ, NAMUSSUZ DOLU, NEDEN İŞE YARAMIYOR.
Örneğin; Ticaretin bir namusu vardır oysa müslüman ülkenizin son zamanlarda ki piyasa koşullarına bir bakarsak fırsatçılık, namuzsuzluk, aç gözlülük, soygun, talan düzeni diz boyu.
Nerede ticaretin namusu, yok, yok.
Bu çocuk yetiştirme işi, eğitim işidir, ailede olur, okulda olur. Kur'an'ı bile Kendi dilinde okumakla olur ve toplumsal olur.

Kötü örnek sizlersiniz
Kötü örnek sizlersiniz - 2 ay Önce

Milletin parası aldığınız.

vatandaş
vatandaş - 2 ay Önce

Kuran kurslarında dağıtılacak cüz bile basılmamıs yeteri kadar yazdan yaza geliyor cocuklar birer cüz veremediniz sağolun.
Toplumda inançsız gençler her gecen gün artıyor önlemek için ne yapıyorsunuz onları anlatın

SIRADAKİ HABER