Çomar sakinleri asfalt istiyor

Samsun yolu üzerinden Çomar Bağları’na bağlanan yol, oluşan çukurlar ve tümseklerden dolayı çok kötü durumda.

Çomar sakinleri asfalt istiyor

FATİH BATTAR

Samsun yolu üzerinden Çomar Bağları’na bağlanan yol, oluşan çukurlar ve tümseklerden dolayı çok kötü durumda.

Hafriyat kamyonlarının sürekli girip çıktığı yolda oluşan çukurlar bağ sakinlerini çileden çıkardı. İki aracın bile zor geçtiği yolda 30-40 santimlik çukurlar oluşmuş durumda. 

Samsun girişinden başlayan ve baraja kadar uzanan yolun bir çok bölümünün gerçekten içler acısı durumda olduğunu belirten bağ sakinleri, hafriyat kamyonlarından dolayı yolda 30-40 santimlik çukurlar ve tümsekler oluştuğunu belirterek; “Oluşan tümsek ve çukurlardan dolayı araçlarımız çok ciddi hasar görmekte. Tümseklerden dolayı araçların alt kısımları tümseklere çarpmakta ve araçlarımızda ciddi hasar oluşmakta.” dedi

Daha öncede belediyeye yolun asfaltlanması için dilekçe verdiklerini belirten bağ sakinleri ancak belediye ekiplerinin sadece yama çalışması yaptığını ve 4 yıldır yolun asfaltlanması için uğraştıklarını söyledi.

Yoldan geçerken korkuyla geçtiklerini belirten bağ sakinleri, yolun Çorum’a yakışmadığını belirterek, yetkililerden bir an önce bu yolu asfaltlamasını beklediklerini ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet vahdettin küçükbenli
Mehmet vahdettin küçükbenli - 4 yıl Önce

Bende çomar bağları yolu mağduruyum aşırı hafriyat yüklü kamyonların çukurlaştırdığı yolda arabamın altının sürtmesi sonucu kartelini deldim ve hafriyat çeken kamyonların denetime tabi tutulmadığı bu durumda aşırı tonaj yükleyerek yolları çökertmişler standart yükseklikteki araçların ilerlemesi mümkün değil yaklaşık 200 adet bağ bulunan bu mevkide bağ sakinleri çok zorluklar çekiyor birde araçlarımızla ilerlerken karşıdan kamyon gelmesi durumunda araçlar yan yana geçemiyor ya çeplere giriliyor yada kamyonlara yol verebilmek için geri gidiliyor bu konu ile yetkililerin ilgilenmesini rica ediyoruz

SIRADAKİ HABER