ÇORBİS, Çorum halkının hizmetinde

Çorum Belediyesi, bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak ve günlük hayatın bir parçası haline getirecek olan önemli bir projeyi hayata geçiriyor. 

ÇORBİS, Çorum halkının hizmetinde

Çorum Belediyesi, bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak ve günlük hayatın bir parçası haline getirecek olan önemli bir projeyi hayata geçiriyor. 

Çorum Akıllı Bisiklet Uygulaması (ÇORBİS) bugün saat 10.00’da Kadeş Barış Meydanı’nda düzenlenecek merasimle hizmete sunulacak. 
Belediye Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın'ın seçim taahhütleri arasında yer alan ÇORBİS için tüm eksiklikler tamamlandı. ÇORBİS’in Çorum halkı tarafından büyük bir heyecanla beklendiğini ifade eden Başkan Aşgın, “ÇORBİS ile birlikte hemşehrilerimizin bisiklet kullanmayı yaşam biçimi haline getireceklerine inanıyorum. Sağlıklı yaşama katkı sunacak ve şehir içi trafiğini önemli oranda azaltacak olan ÇORBİS’in hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi. 

ÇORBİS’TEN NASIL FAYDALANILACAK?
Şimdilik 8 noktada bulunan ÇORBİS istasyonlarından bisiklet almak isteyenler, cep telefonlarına ÇORBİS uygulamasını indirerek sisteme üye olacak. Kullanım koşullarını kabul ettikten sonra uygulama üzerinden belirlenen ücretleri seçerek hesabına yükleme yapabilecek. Hesaba yükleme yaptıktan sonra 5 terminalde bulunan istasyonların ödeme noktalarında yer alan ekranlara uygulama üzerindeki karekod’u okutarak bisikletleri kullanabilecek. 

Uygulama üzerinden kullanmayı tercih etmeyenler ise istasyonlarda bulunan ödeme noktaları üzerinden üyelik işlemlerini gerçekleştirdikten sonra ister kredi kartı ile isterse belli bir ücret karşılığında abonelik kartı alarak ÇORBİS'ten faydalanabilecek. 

Abonelik kartlarının temini ve dolum işlemleri Çorum Belediyesi veznelerinden nakit veya kredi kartı ile gerçekleştirilebilecek. 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
gizli özne
gizli özne - 3 ay Önce

Fikir iyi güzel hoş ama bu millet bu bisikletleri nerede sürecek?
1. Kaldırımda insanların arasında...
2. Yolda arabaların arasında...

Hakan
Hakan - 3 ay Önce

Bisikletler çalınmaz umarım

Çorum lu
Çorum lu - 3 ay Önce

Güzel olurda hangi geniş caddede kasarımlarda sürerler yaylalar arasında ne hoş

SIRADAKİ HABER