Çorum'da 300 milyonluk projenin temeli atılıyor

İhalesi 2021 yılında yapılan Samsun-Çorum-Ankara Çevre Yolundan, Çorum merkez Akşemseddin Caddesi'ne bağlayacak farklı seviyeli köprülü kavşak projesi önümüzdeki günlerde başlıyor.

Çorum'da 300 milyonluk projenin temeli atılıyor

FATİH BATTAR
İhalesi 2021 yılında yapılan Samsun-Çorum-Ankara Çevre Yolundan, Çorum merkez Akşemseddin Caddesi'ne bağlayacak farklı seviyeli köprülü kavşak projesi önümüzdeki günlerde başlıyor.

İskilip, Bayat, Uğurludağ, Oğuzlar, Osmancık, Kargı, Dodurga ve Laçin olmak üzere toplam 150 bin nüfusa sahip 8 ilçenin şehir merkezi ile bağlantısı sağlayacak olan farklı seviyeli köprülü kavşak çalışması için ihaleyi alan müteahhit firmanın 1-2 hafta içinde çalışmalara başlayacağı öğrenildi.

Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü’nden edindiğimiz bilgilere göre 8 ilçeyi Çorum'a kesintisiz ve güvenli bir şekilde bağlayacak olan ve ilimiz açısından son derece önemli olan kavşak, Çorum merkeze girişte trafik akışını rahatlatacak ve trafik yoğunluğunu da azaltacak. 

Ankara ve Samsun'dan gelen trafiğin, İskilip-Osmancık trafiğine takılmadan akmasını sağlayacak proje ile Çevre Yolu’nda yaşanan kazaların önüne geçilmesi hedefleniyor. 

Yaklaşık maliyeti 297 milyon liraya mal olacak farklı seviyeli kavşak yapım ihalesinin, 4,2 km uzunluğunda bağlantı yolları, toprak tesviye, sanat yapıları, köprü ve üstyapı işlerini de kapsıyor. 
Proje ile Osmancık ve İskilip yolları tek kavşakta buluşacak.

Çift köprülü farklı seviyeli kavşağın 2022 yılı sonunda tamamlanarak trafiğe açılması hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 19:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Offff offff
Offff offff - 1 ay Önce

Bunun adı Çorum’a yatırım öylemi.Ne olacak yani transit geçiş yapan kişiler Çorum’da işsizlere iş mi olacak, aşsızlara AŞ mı olacak. Güzel proje; neden daha önce bunca uyarıya ve olan kazalara, giden canlara rağmen yapılmadı.Bu yol elbette güzel ama yap yık yeniden yap yeniden yık ne olacak şimdi harcanan paralar. Yok muydu Bu cennet ülkede bunun gibi kavşaklar örnek alınabilecek modeller.Ben şunu derim acilen yapılması gereken iş sahalarımız olsun. Artık çorum marka ürünler merkezi olsun…Üretelim bireyler kazansın, ülkem kazansın…..

Gobel
Gobel - 1 ay Önce

Allah rızası için hayırlı bir yapın. Millette benzinmi var gidecek,gelecek. Kime bu hazırlık. Tren getirin gücünüz yetiyorsa. Varsa yoksa beton ve insaat sektörü yeyer artik. Tarıma ve hayvancılığa bakin.

Bu ne yaa
Bu ne yaa - 1 ay Önce

Sayın akp liler biz gençlere yol değil köprü değil iş verin aş verin köprüyü alın bı tarafaniza tövbe tövbe

Şükrü Çarıkcı
Şükrü Çarıkcı - 1 ay Önce

Beton beton iş imkanı istiyoruz enflasyon düşsün herşey üç kat artmış ekonomi düzelsin kavşakta 3-5 dakka bekleriz öncelik ekonominin düzelmesi

İş yaptık dersiniz
İş yaptık dersiniz - 1 ay Önce

Ben bir genç olarak ülke ve şehir için ölü yatırım değil yada öncelik beton değil üretim olmalı diyorum ne boka yarar bu devirde yol iz siz önce ekonomiye bı düzen verin.rant işini bırakın vatandaşı dinleyin

SIRADAKİ HABER