Çorum'da 4 bin 61 sürücüye trafik cezası kesildi

Çorum Emniyet Müdürlüğünce 2019 yılında trafikte saygısızca araç kullandığı tespit edilen 4 bin 61 sürücüye cezai işlem uygulandığı bildirildi. 

Çorum'da 4 bin 61 sürücüye trafik cezası kesildi

Çorum Emniyet Müdürlüğünce 2019 yılında trafikte saygısızca araç kullandığı tespit edilen 4 bin 61 sürücüye cezai işlem uygulandığı bildirildi. 

Çorum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentteki trafik güvenliğinin, ekiplerin sürekli denetiminin yanı sıra  59 nokta, 180 kameralı denetimle takip edildiği aktarıldı. 

Yıl içerisinde yapılan denetim ve uygulamalarda, trafikte saygısızca araç kullandığı tespit edilen 4 bin 61 sürücüye cezai işlem uygulandığı anlatılan açıklamada, 13 sürücüye drift yaptıkları gerekçesiyle toplam 65 bin 130 lira para cezası uygulandığı, sürücülerin ehliyetine 60 gün el konulduğu ve araçların da 60 gün trafikten men edildiğinin kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nda yapılan değişiklikle, herhangi bir zorunluluk olmaksızın kara yollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndüren sürücülere uygulanan 108 lira idari para cezası, 5 bin 10 liraya yükseltilmiş, 2019 yılı içinde 13 sürücüye işlem yapılmıştır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması, üzücü hadiseler ile karşılaşmamaları amacıyla denetimler Kent Güvenliği Yönetim Sistemi üzerinden kırmızı ışık ve kask kullanımı ihlali, seyir halinde cep telefonu ve emniyet kemeri kullanımı gibi konular üzerine yoğunlaştırılarak devam edecektir."

(AA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
MERİÇ Kurtul
MERİÇ Kurtul - 1 yıl Önce

ne demek saygışızca araç kullanan 4061 sürücüye ceza kesildi!
Önce yazı yazmayı ögrenin saygısızlık yapmayın. Devlete para lazım yol boyuna çıkmış bunun başka açıklaması yok. Ülke polis devleti oldu her köşe başinda polis sanarsinki ülke işgal altında yada vatandaşin tümü haydut olmuş.

Mustafa
Mustafa - 1 yıl Önce

Ne bu kardesim ceza ceza. Adamlar yolu trafige kapatiyor. Neymis kemer takili degilmus.Alkollu surucuden gecilmiyor. Neymis kemer takili degilmis

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Tabi para lazım kimlere fatura çıkarılacak? Yeter artık illAllah ettirdiniz

SIRADAKİ HABER