'Çorum da bu yıl hızlı tren konforuyla seyahat edecek'

Kırıkkale'de hızlı tren ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, bu yıl ortalarında Çorum, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kayseri, Tokat ve Erzincan'ın hızlı tren konforuyla seyahat edeceğini söyledi.

'Çorum da bu yıl hızlı tren konforuyla seyahat edecek'

Kırıkkale'de hızlı tren ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, bu yıl ortalarında Çorum, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kayseri, Tokat ve Erzincan'ın hızlı tren konforuyla seyahat edeceğini söyledi.


Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Kırıkkale’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, karayoluyla kentte ilk olarak hızlı tren güzergahında incelemelerde bulundu. Burada şantiye yetkililerden son bilgileri alan Bakan Turhan, ardından partililerde buluşmak üzere AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada partililerce karşılanan Bakan Cahit Turhan, çiçeklerle karşılandı. Burada partililere seslenen Bakan Turhan, 440 kilometre kilometrelik mesafesi 2 saate düşürecek Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattının yapımına devam edildiğini kaydetti.

“Yaz başında Sivas’a kadar Ankara’yı hızlı tren ile bağlayacağız”
Bakan Turhan, “Türk siyasi tarihine istikrarı Recep Tayyip Erdoğan’a olan güven getirdi. O da bu güveni karşılığını hizmet olarak ekibiyle birlikte ülkemize ve insanımıza kazandırdı. İşte yüksek hızlı tren konforuyla seyahat etmek. Bugün ülkemizde Ankara, İstanbul ve Konya üçgeninde 40 milyona yakın nüfus bu hizmetten yararlanıyor. İnşallah bu yıl içerisinde önümüzdeki yaz başında eğer bir kaza bela olmazsa Sivas’a kadar Ankara’yı hızlı tren ile bağlayacağız. Bu bölgede yaşayan, bu güzergahın etrafında yaşayan geniş bir hinterlanda, Orta Anadolu Bölgesindeki sadece bu güzergahın geçtiği iller değil, onun etrafındaki komşu iller de bu hizmetten inşallah faydalanacaklar. Diğer yüksek hızlı tren hatlarında bunu gördük. Sadece Konyalı değil, Karamanlı, Mersinli, Afyonlu, Eskişehirli, Kütahyalı faydalanıyor. Etrafındaki iller Bursa, Bilecik hatta Balıkesir ve Çanakkale bile bundan faydalanıyor. Konforlu ve daha ekonomik bir şekilde bu seyahat imkanından insanlarımız faydalanıyor. İnşallah Kırıkkale’miz de, Yozgat’ımız da, Sivas’ımız da, Kayseri’miz de, Tokat’ımız da, Çorum’umuz da, Erzincan’ımız da hatta ötesi de bu hizmetten bu yıl ortalarında hizmete açacağımız Yüksek Hızlı Tren konforuyla seyahat etme imkanına sahip olacaklar. Hayırlı uğurlu olsun diyelim” dedi.


 

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 19:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gariban Çorumlu
Gariban Çorumlu - 3 yıl Önce

Biz de yedik değil mi Çorumlu olarak. Havaalanı ve bu iş yılan hikayesini bile geçti...

Çorumlular
Çorumlular - 3 yıl Önce

Bu aynı bakan havaalanı için seçim öncesi fizibilite çalışması başlatıyorum Çorum'a, demişti. İnanmıyoruz ulaştırma bakanına.

Yüzde Üç Yüz Zam !
Yüzde Üç Yüz Zam ! - 3 yıl Önce

Güldürmeyin adamı...

fikretya
fikretya - 3 yıl Önce

Ya adam resmen dalga geçiyorlar nerde demiryolu nerde tren ?

mustafa sarıkuş
mustafa sarıkuş - 3 yıl Önce

arkadaşlar seçimlerde yüzde 70 oy alınan yere neden yatırım yapsınlar zaten vatandaş razı hayandan oyları düş müş olsaydıo ozaman hepsi vaatlerde bulunurlardı

Tolga
Tolga - 3 yıl Önce

Allah razı olsun sayın bakanım. Hızlı trenle ankara ya gitmek istiyorsak yozgata otobüsle gidip hızlı trene binmemiz yeterli olacak. Tabi aynı şekilde yozgatın havaalanını kullanmamız yeterli olacaktır. Ne büyük nimet.

Bilinmiyor
Bilinmiyor - 3 yıl Önce

Yozgat hızlı trene.gidene.kadar.ben.ankarada.olurum

Osma.n
Osma.n - 3 yıl Önce

Milletle dalga bari gecmeyin onbeş yıldır çoruma havalanı hızlı tren dediniz hicbir icrat yok corumluda bu yalanlara karnı tok


SIRADAKİ HABER