Çorum'da çevreyi rahatsız eden motosikletler trafikten men edildi

Çorum’da bütün motosiklet sürücülerinin kask kullanması için seferberlik ilan eden Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, motosiklet kazalarında ölüm riskini düşürmek için denetimlerine devam ediyor.

Çorum'da çevreyi rahatsız eden motosikletler trafikten men edildi

FATİH BATTAR

Çorum’da bütün motosiklet sürücülerinin kask kullanması için seferberlik ilan eden Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, motosiklet kazalarında ölüm riskini düşürmek için denetimlerine devam ediyor.

Bu kapsamda ‘Güvenli trafik şehri Çorum’ sloganı ile bir kişinin bile burnunun kanamaması için denetimlerini sıklaştıran Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Osmancık Caddesi Yazıçarşı Kavşağı’nda motosiklet sürücülerini hem bilgilendirdi hem de kask kullanmayan sürücüleri uyardı.

Yapılan denetimde kask kullanmayan ve eksik evrağı bulunan 7 motosiklet sürücüsüne ceza kesilirken, 3 motosiklet ise çevreyi rahatsız etmekten trafikten men edildi. Toplam sürücülere 1873 lira ceza uygulandı.

Denetimle ilgili bir açıklama yapan Trafik Şube Müdürü Bünyamin Demir, yapılan denetimde incinebilir kullanıcı olan motosiklet sürücülerine kaskın öneminin anlatıldığını söyledi.

Motosiklet kazalarında ölümlerin büyük bölümü kafaya alınan darbeler sonucu gerçekleştiğini belirten Demir, kask takmanın ölüm riskini % 40, ağır yaralanma riskini ise % 70 oranında düşürdüğünü ifade ederek, bu kapsamda Çorum’da özellikle motosiklet sürücülerinin ve yolcularının trafik güvenliğini arttırmak amacıyla denetimleri sıklaştırdıklarını söyledi.

Kask takan sürücülere de teşekkür eden Demir, Çorum’da güvenlik trafik güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak için denetimlerin devam edeceğini ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaza yaza usandıydık biz
Yaza yaza usandıydık biz - 3 ay Önce

Avrupa’da bu şekil olmuyor olamıyor yapamıyorlar. Egzoz patlatma nedir be?
Nasıl bi gürültülü o motosikletler. CG’ciler sayfasına bakın toplayın hepsini. pejocular da var tabii. O bilinçsizce yarış yapan küçük çocuklar ! Hepsini toplayın gitsin.

Batandaş
Batandaş - 3 ay Önce

Aylardır adamlar hemde kaldırımda gidiyorlar. Bazıları vali konağının önünde bağırta bağırta geziyorlar bizim emniyet yeni grmüş demek ki....

Peki Vali nin Umranda mı
Peki Vali nin Umranda mı @Batandaş - 3 ay Önce

Vali konağı önünde silahlı çatışma, motosiklet terörü, ne ararsan var ama bizimki üç maymunu oynuyor. Açılış siyaset boğazlar meselesi. Ama Bakanlığın atadığı il milli eğitim müdürünü başlatmıyor işe aklısıra tabii, Fuat Oktay, Soylu’ya, Soylu’da Vali beye atıncaya kadar fırçasını… sona kamusen ciler isyankar, cumhur itrifakı sabotajcısı…

Mert
Mert - 3 ay Önce

Türk vatandaşının elinden motorsikletini alıyorsun güzel hoş, suriyeliler caddeleri turluyorlar neden dokunamıyorsunuz? Yazıklar olsun

GÖREN GÖZ
GÖREN GÖZ - 3 ay Önce

YALAN ADAM KASKSIZ CAMLARIMIZI KIRARCASINA İNÖNÜ CADDESİNDE EKSOZ PATLATA PATLATA GİDİYOR ,SÜRAT YAPIYOR EMNİYET 5.CADDEDE HIZ KONTROLÜ YAPIYOR.YA Bİ İŞİNİZİ YAPIN VATANDAŞTAN KAÇAN POLİS....

SIRADAKİ HABER