Çorum'da eczanelerden ücretsiz maske dağıtımı başlıyor

Çorum Eczacı Odası Başkanı Şefkat Güler, Çorum’da eczanelerden ücretsiz maske dağıtımının başlayacağını açıkladı. 

Çorum'da eczanelerden ücretsiz maske dağıtımı başlıyor

Çorum Eczacı Odası Başkanı Şefkat Güler, Çorum’da eczanelerden ücretsiz maske dağıtımının başlayacağını açıkladı. 

Koronavirüs (Covıd-19) pandemisi ile mücadelede, kesintisiz ilaç hizmeti ve sağlık danışmanlığı sunarak günlerdir fedakârca büyük çaba sarf ettikleri bu süreçte, birinci basamak sağlık sunucusu olarak halk sağlığını korumak adına, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliği’nin yaptığı görüşmeler sonucunda, halka ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenilir şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiğini hatırlatan Şefkat Güler, “Sağlık Bakanlığı tarafından, ilk olarak İstanbul ve Ankara 'da dağıtımına başlanan maskeler 24 Nisan tarihi itibari ile de Çorum Merkez ve İlçe eczanelerimize dağıtılmak üzere İlaç Dağıtım Depolarına iletilmiştir. Vatandaşlarımızın cep telefonlarına gelen şifreler ile 10 gün için kişi başına 5 adet maske olmak üzere verilecektir. Şifre iletilmemiş olan vatandaşlarımızın ise Baba Adı – T.C. No’su ve doğum yılını belirttikleri takdirde maskesini yine eczanelerimizden temin edebilecektirler” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 19:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

3 haftadadır beceripte dağıtamadığın maskenin satısını niye yasaklarsın anlamadım ki önce maskeyi yollarsın simdi olduğu gibi sonra yasak koyarsın ben süpürge torbasından diktim.

Yasemin
Yasemin - 2 yıl Önce

abdavrupa devletleri birbirlerinin maskelerini çalıyorlar iken abddoktorlarina maske eldiven istemeyin diye belge okuyor iken ingilizdoktoru çöp poşetlerini giyerek ameliyata giriyorlar iken neyin kafasını yapıyorsunuz

Uğur  y.
Uğur y. - 2 yıl Önce

Eczane eczane geziyorum iki gündür maske yok deniyor.Alamıyorum galiba tedarikte ve dağıtımda sıkıntı var.İşi ehline vereceksin .Eline yüzüne bulastirdin bir maskeyi.

veli
veli - 2 yıl Önce

maske az gelmiş hemen bitti

Emekli
Emekli - 2 yıl Önce

Vazgeçtim ücretsiz olmasından parasıyla alamıyorum geçen pazarda zabıta girenlerde maskesi olmayanlara bir tane veriyordu isteyince bedava olunca nasıl alıyorsunuz diye bi laf etti ona yıllarca esnaflık yapıp devletten bi kuruş almadan vergi verdiğimi 20 ay askerlik yaptığımı bir senelik prim borcu için emekli olurken arabamı satıp borcu faiziyle iki misli ödediği iki ay sonra af çıktığını söylemek isterdim ama anlamaz boş ver dedim Allah bilir kimin torpiliyle zabıta oldu

SIRADAKİ HABER