Çorum'da son 20 yılın en yüksek kar yağışı

Çorum'da Cuma gününden itibaren etkisini gösteren kar yağışı, son 20 yılın en yüksek rakamlarına ulaştı

Çorum'da son 20 yılın en yüksek kar yağışı

FATİH BATTAR

Çorum'da Cuma gününden itibaren etkisini gösteren kar yağışı, son 20 yılın en yüksek rakamlarına ulaştı. Ortalama 20 cm’nin üzerinde kar yağışının gerçekleştiği Çorum'da ekipler aralıksız mücadele ediyor: 

Çorum Belediyesi ekipleri şehir merkezindeki tüm ana arter ve kavşaklar açık tutmak için çalışırken, Karayolları ve Trafik ekipleri de karla mücadele çalışmasına destek verdi. 

En son 2000'li yılların başında bu kadar yüksek yoğun kar yağışının olduğu Çorum'da, 3 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı ile birlikte yüksek kesimlerde kar yüksekliği 50 santimetreyi de geçti. 

Vatandaşlar bu kadar yüksek kar yağışını şaşkınlıkla karşılarken, yarıyıl tatili olması nedeniyle karın tadını yine çocuklar çıkardı. Meteoroloji kar yağışının önümüzdeki hafta da devam edeceği uyarısında bulundu.

Bu arada Çorum İl Trafik Şube Müdürü Bünyamin Demir de trafikte herhangi bir sorunun yaşanmaması için vatandaşların araçlarında kış lastiklerini kullanmalarını ve zincir takmalarını istedi.  

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2022, 10:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇOT
ÇOT - 4 ay Önce

BELEDİYE BU KAR YAĞIŞINDAKİ PERFORMANSI İLE SINIFTA KALMIŞTIR BAŞARISIZ OLMUŞTUR

fatih
fatih - 4 ay Önce

belediye ekipleri temizleme işini çok yavaşdan alıyorlar ana caddeler hariç bi tuzlama göremedik.

EYVAH EYVAH
EYVAH EYVAH - 4 ay Önce

yazıklar olsun trafik felç amir memuru çalıştıramıyor sistem çöktü ADAM KARTOPU OYNAMANIN DERDİNDE ülkenin en büyük ulaşım alteri ankara istanbul kapalı YAZIK İŞKAL ETTİĞİNİZ MAKAMLARA KONSER VAR VER PARAYI HOPLASIN AVARELER...

Okur
Okur - 4 ay Önce

Çorum belediyesi kar yağışı ile ilk sınavın sınıfta kaldı yazık çok yazık.

SIRADAKİ HABER