Çorum'da temizlik projesi başlatıldı

Çorum İl Özel İdaresince, kentin daha da temiz bir il olmasını sağlamak amacıyla kırsal alanda temizlik projesi başlatıldı.

Çorum'da temizlik projesi başlatıldı

Valilikten yapılan açıklamada, İŞKUR'un Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında istihdam edilen personelden oluşan iki ayrı ekip tarafından yürütülen temizlik projesinde başta mesire alanları olmak üzere halkın yoğun olarak bulunduğu yol güzergahları ve sosyal alanlarda temizlik çalışmaları yapıldığı belirtildi.

Projenin, vatandaşlara daha temiz bir şehir kazandırmak için başlatıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"İlimiz merkezinde ve ilçelerinde yol güzergahlarının, piknik alanlarının, gölet yerlerinin ve çeşmelerin bulunduğu yerlerde çevre temizliği yapılmaya devam ediliyor. Gün içerisinde 2 grup 2 ayrı belirtilen yerde, haftanın 5 günü ise birbirinden farklı yerlerde çevre temizliği yapıyor. İl Özel İdaresi tarafından oluşturulan ekipler, çevre temizliği yaparak vatandaşlarımızın daha temiz bir çevrede seyahat edip, piknik yaparak daha temiz bir yaşam alanı için çalışmalarına hızla devam ediyor."  (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER