Çorum Koronavirüs öncesine döndü!

Koronavirüsle mücadele başarılı iller arasında yer alan ve vaka sayısının azaldığı Çorum’da, dün ortaya çıkan görüntüler tehlikeye davetiye çıkaracak cinsten.

Çorum Koronavirüs öncesine döndü!

FATİH BATTAR

Koronavirüsle mücadele başarılı iller arasında yer alan ve vaka sayısının azaldığı Çorum’da, dün ortaya çıkan görüntüler tehlikeye davetiye çıkaracak cinsten. Koronavirüs yokmuş gibi davranan vatandaşların sosyal mesafeye uymadıkları gözlemlendi.

Bugün 20 yaş altı çocuklara saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında izin verildi. Yaklaşık 40 gündür sokağa çıkamayan çocuklar aileleri ile birlikte kendini parklara, caddelere attı ancak bazı vatandaşların hem maske takmadıkları hem de sosyal mesafeye uymadıkları görüldü.

Türkiye'de  koronavirüsle mücadele etmek için alınan önlemler kapsamında vatandaşlara "evde kal" çağrısı yapılmaya devam edilirken, buna rağmen bugün Çorum’da güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar sokaklara döküldü. Koronavirüse aldırış etmeyen vatandaşların Gazi Caddesi üzerindeki aşırı yoğunluğu dikkat çekti. Caddede neredeyse adım atacak yer kalmadığı gözlemlendi.

Geçtiğimiz günlerde Kırıkkale’de sıfırlanan vaka sayısı bir günde inanılmaz bir artış göstermişti. Çorum’da  bugünkü gibi rehavete kapılmaya devam ederse, Kırıkkale gibi olmaması içten bile değil. Uzmanlar rehavete kapılmaması konusunda vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Virüs tehlikesinin halen devam ettiğini belirten uzmanlar, evde kalınması gerektiğini, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini söylüyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 15:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Durumun ciddiyetini kavramak
Durumun ciddiyetini kavramak - 12 ay Önce

Esas sorun bugün oluşan kalabalıklar,çocukların dışarıya çıkmasına dair izin,anne ve babalar ile kıyafet almaya dönük bir davranışa döndü. LC nin önü ciddi kalabalıktı.Motosikletli polisler bir kaç kez siren çalarak geçti ve gitti.Kimsenin durumunu değiştirdiğini görmedim. Vaka sayısının az olması cidden insanımızı kurtarıyor.Yoksa halimiz kötü olurdu.

.
. @Durumun ciddiyetini kavramak - 12 ay Önce

Bende oradan geçtim ve yolda adım atacak yer yoktu başka geçecek yer olmadığı için o insan kalabalığının içinden geçmek zorunda kaldım ve ilerde ki başka bir mağazada maskesiz almıyoruz diyorlar ama insanlar kasada yapış yapışlar ve birbirlerini itekliyorlar

Maybes
Maybes - 12 ay Önce

Coğrafya kaderdir.

Negu
Negu - 12 ay Önce

Cahiller

Ali Mert
Ali Mert - 12 ay Önce

Değil bu kişilerle aynı demokratik haklara sahip olmak, aynı havayı solumak bile azap verici.
Yoğun bakımda yüz üstü yatırılıp boğazına boruyu tıktıkları zaman bile her nefes aldıklarında ciğerlerine cam batıyormuş gibi hissettiklerinde LCW kurtarır artık.
Cehalet ve ukalalık coronadan daha büyük bir tehdit.

isim vermiycem
isim vermiycem - 12 ay Önce

Çocukların izin gününde, neden daha çok veliler vardı? Alışverişiniz bir dursun abi ya. Çıkacağıma pişman oldum. Çocuklara yapılan bir saygısızlık olarak görüyorum bunu.

Canan
Canan - 12 ay Önce

Maske takmamalarini yada takip asağı indirmelerini anlamiyorum. Bu ne saygisızlik .

Gizliicorumlu
Gizliicorumlu - 12 ay Önce

Bugün corum o kadar kalabalık ti ki şöyle söyleyim pide kuyruğu gibi alışveriş kuyruğu vardı asiir kalabalık ti nefes almak bile zordu özellikle burcu Burak lcwakiki... Cok yazık oldu cokk

Saö
Saö - 12 ay Önce

Malumat bilgi değildir. Bilgi deneyimlenerek öğrenilir. Halkımızda bu yoldan gidecek.

ilave
ilave @Saö - 12 ay Önce

Tecrübe sonuçtur.


SIRADAKİ HABER