Çorum Park’ta tadilat başladı

Çorum Belediyesi’ne ait olan Çorum Park’ta tadilat çalışmaları başladı. 

Çorum Park’ta tadilat başladı


Çorum Belediyesi’ne ait olan Çorum Park’ta tadilat çalışmaları başladı. 

Gazi Caddesi üzerinde bulunan ve Çorum Belediyesi Sanat Müzesi ve Galerisi'nin de yer aldığı Çorum Park’ta tadilat çalışmaları başladı. Yapılan tadilat çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın geçtiğimiz aylarda ihaleye verilen restoran ve kafenin üzerinde yer alan çelik konstrüksiyonun boyama ve tadilat işlerinin yanı sıra alt katta bulunan Sanat Galerisi ve Müzesi'nin de bazı tadilat çalışmalarının yapılacağını söyledi. Tadilat işlerini yapacak olan firmanın çalışmalara hemen başladığını belirten Aşgın, gerekli güvenlik önlemlerinin ise alındığını belirtti.

Çorum park içerisinde yer alan restoranın tadilat süresince açık olacağının altını çizen Aşgın “Belediyemizce yaptırılacak olan Sanat Müzesi ve Galerisi onarım işini 2 Eylül 2019 tarihinde ihale ettik. İhaleyi alan firma sözleşmenin imzalanması ile çalışmalarına başladı. Onarım kapsamında, yapı üzerinde bulunan çelik konstrüksiyona bakım yapılacaktır. Çelik konstrüksiyonun paslı yüzeyleri tamamen temizlenecek ve boyalı yüzeyleri zımparalanarak boyaya hazır hale getirilecektir. Daha sonra iki kat Epoksi Astar Boya üzerine iki kat Poliüretan Boya ile boyanarak toplamda 180 mikron kaplama yapılacaktır. Korozyona karşı uzun ömürlü bir kaplama hedeflenmektedir. Ayrıca iş kapsamında yapının su alan bölümleri onarılarak yenilenecektir. İş kapsamında mekanik tesisatların onarımı da yapılacaktır. Bu kapsamda; Atıksu tahliye sistemi yenilenmesi, asansör sistemi revizyonunun yapılması ve ısıtma sisteminde bulunan bazı arızaların giderilmesi sağlanacaktır. Onarım sırasında yapının restoran kısmında bulunan Havuzbaşı Et Lokantası hizmet vermeye devam edecektir. Şantiye çevresinin beton direkli tel çit ile kapatılması, branda çekilmesi vb. gibi önlemlere ek olarak, iş sırasında meydana gelebilecek kazalara karşı gerekli tüm güvenlik tedbirleri alınarak imalatlar yapılacaktır” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan
İhsan - 2 yıl Önce

Bence ordaki çirkin lavobo pompası görüntüsünü hurdaya satsınlar oraya da adam gibi bir mimari yarışma düzenlesinler halk seçsin tabi .

Mahalle sakini
Mahalle sakini - 2 yıl Önce

Burada bulunan metal yığını görüntüyü bozuyor.Mimari özelliği yok.Komple kaldırılması ve park olarak düzenlenmesi daha iyi olur.

Veli
Veli - 2 yıl Önce

Corum'un eyfel kulesi bakima alinmis. Kirmizi beyaz renklere boyasalar bari

ESNAF
ESNAF - 2 yıl Önce

Yazık bu milletin parasına. Şehrin ortasına çelikten bir kubbe yaptılar, oda paslandı. eksiği arızası bitmedi, kiraya verildi kirası 3 yıl alınamadı, keşke bu kubbe yerine yemyeşil çim ve ağaçlar ile mini bir park yapılsaydı altı otopark olsaydı, insanlar oturur nefes alırdı. Milletin paraları böyle lüzumsuz çirkin ve masraflı projelerle çar çur ediliyor. Yazıklar olsun ..

nuri ünül
nuri ünül - 2 yıl Önce

haberlerle ilgili daha çok fotoğraf koyarsanız güzel olur diye düşünüyorum

Öğretmen
Öğretmen - 2 yıl Önce

Ucube gibi şehrin ortasında duran binanın bakımı değil yıkılması gerekiyor

Çorumlu
Çorumlu - 2 yıl Önce

Allah rızası için şu çirkin görüntüye bir son verilsin memleketim bu çirkinliği haketmiyor sebep olanlardan Allah çıkarsın Kültür sitesi kötü diye yıkıldı fonksiyonuz daha kötüsü dikildi keşke düğün salonu olarak kalsaydı

SIRADAKİ HABER