‘Çorum sağlıklı su içiyor’

Çorum'un içme suyunun sürekli kontrol edildiği Belediye Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Laboratuar ve SCADA Kontrol Merkezi, kamu ve özel hastane personellerine tanıtıldı.

‘Çorum sağlıklı su içiyor’

Programa Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ömer Sobacı, Elitpark Hastane Müdürü Mehmet Karakaş, Elitpark Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ömer Aktaş, Su ve Kanalizasyon Müdürü Zübeyir Tuncel, Çorum Özel Hastanesi Başhekim Yardımcısı Opr. Dr. Okan Delikan, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü teknik personeli, İl Sağlığı Müdürlüğü daire başkanları, başkan yardımcıları ve hastane personeli katıldı.

Belediye Basın Birimi’nden yapılan açıklamaya göre, Laboratuar ve SCADA Kontrol Merkezi Sorumlusu Çevre Mühendisi Yasemin Ağca Kafa, yaptığı sunumla hekimlere, Çorum'un içme suyunun hangi kaynaklardan alındığını ve kaynaktan alınıp musluktan akana kadar geçtiği aşamaları ve tabi tutulduğu işlemleri anlattı. Ağca, içme suyunun 7/24 gözlemlendiğini, içme suyu değerlerinde her hangi bir değişim olduğunda bunun anında sistem tarafından tespit edildiğini belirtti.

Bu çapta bir SCADA merkezinin bu ölçekte hiç bir belediyede olmadığın altını çizen Belediye Başkanı Zeki Gül, "Arkadaşlarımız yaptıkları sunumda içme suyumuzun durumuyla ilgili verileri bizlerle paylaştılar. İçme suyumuzun geçirdiği aşamalar hakkında bilgi verdiler. Şehrimizdeki içme suyu kendi ölçeğimizdeki iller arasında sürekli kontrol edilen, incelenen sağlıklı bir sudur." dedi.

ÇORUM’UN UZUN YILLAR SU İHTİYACI GİDERİLECEK

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu ile görüştüklerini ve Eroğlu'nun büyük katkı sağladığı Koçhisar İshale Hattı sayesinde Çorum'un uzun yıllar su sıkıntısı yaşamayacağını ifade eden Başkan Gül, “Koçhisar İshale Hattında birinci etap ihalesi yapıldı, ikincisi de yapılacak. Allah’ın izniyle bu tamamlandığında Çorum'un su sorunu çözülmüş olacak.” dedi.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER