Çorum Tazı’yı sevdi

Çorum Belediyesi’nin öncülüğünde hizmete giren elektrikli scooter “Tazı” büyük ilgi görüyor.

Çorum Tazı’yı sevdi

Çorum Belediyesi’nin öncülüğünde hizmete giren elektrikli scooter “Tazı” büyük ilgi görüyor.

Çorum Akıllı Bisiklet Uygulaması ÇORBİS’i Çorumlularla buluşturan Çorum Belediyesi, şimdi de çevre dostu olarak bilinen elektrikli scooter Tazıyı geçtiğimiz haftalarda hizmete sundu. Özel bir şirket tarafından işletilen Tazı’nın denetimini Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yapıyor.

Tazı’nın kullanımı hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, “ÇORBİS’ten sonra hemşehrilerimiz tarafından ilgi gören hizmetimizde Tazı oldu. Şuan şehrimizde 50 adet Tazı bulunmaktadır. Tazıyı kullanmak isteyen hemşehrilerimiz cep telefonlarına Tazı uygulamasını indirmeleri ve ardından sisteme üye olup bakiye yüklemesi yapmaları gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra haritada kullanım izni tanımlaması yapılan alanlarda hizmetten faydalanabilirler” dedi.  Başkan Yardımcısı Çöplü, açılış ücreti 49 kuruş, dakikası 59 kuruş olan Tazıyı kullandıktan sonra hemşehrilerimiz, harita üzerinde kısıtlı alan olarak tanımlanan alanlar dışında, istedikleri yere kilitleyip fotoğrafını sisteme yükleyerek kullanımı sonlandırabilirler diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
çorumlu
çorumlu - 5 ay Önce

çok sevdi ya
biraz daha çoğalsında bak trafik nasıl alt üst oluyor

Yakup SAYAT
Yakup SAYAT - 5 ay Önce

İki kişi binip istediği şekilde ters yön farketmez,yaya yolundan aniden yola inmeler.yakında ilk kazasının haberini yaparsınız.araç desen araç değil yaya desen yaya değil hiçbir kuralı yok

SIRADAKİ HABER