Çorum Teksas’a döndü

4-5 yıl öncesinde Türkiye’nin en huzurlu kentlerinden biri olarak gösterilen Çorum’da asayiş olayları artış gösterdi. 

Çorum Teksas’a döndü

FATİH BATTAR

Çorum’da asayiş olaylarında yaşanan artış endişe verici bir boyuta ulaştı. Türkiye’nin en huzurlu illeri arasında gösterilen Çorum’da, son dönemde yaşanan asayiş olaylarına dikkat çeken vatandaşlar emniyet uygulamalarının hız kesmeden sürdürülmesi gerektiğini ifade ettiler. 

4-5 yıl öncesinde Türkiye’nin en huzurlu kentlerinden biri olarak gösterilen Çorum’da asayiş olayları artış gösterdi. 

Suç oranının arttığı Çorum’da, silahlanma hızı endişe verici boyutlara ulaştı.

Son günlerde hemen hemen her gün bir silahlı çatışma yaşandığı Çorum’da, suç işleme yaşı da 14-15 yaşına kadar düşmüş durumda. 14-15 yaşındaki gençler ellerinde pompalı tüfekle cadde de çok rahat gezebiliyor ve birilerini vurabiliyor.
Emniyet’in verilerine göre Çorum’da 2020 yılında ilk 7 ayda 5 bin 123 asayiş olayı meydana geldi. Adli olaylara konu olan, aramalarda ele geçirilen delici ve kesici aletlerde bir yıl öncesine oranla yüzde 50 artarken, gençlerin ilgi gösterdiği kuru sıkı tabanca, kelebek, muşta gibi suç aletlerinde suç işleme oranında %60’lara varan artış söz konusu. 

Çorum’da yine emniyet verilene göre 2020 yılının ilk 7 ayında ateşli silahlarla meydana gelen asayiş olaylarında 128 şahıs yakalanırken, ateşli silah ve kesici aletle kasten yaralama olaylarını gerçekleştiren 53 şahıs olaylarda kullandıkları suç aleti 42 silah ile birlikte yakalandı. Olaylarda 25 şüpheli ise adli mercilerce tutuklandı. 

Mart ayında çıkan Koronavirüs ile sokağa çıkma yasağının da etkisiyle asayiş olaylarında azalma gösterse de, Haziran ayı itibariyle normale dönüş ile birlikte asayiş olaylarında yeniden artış başladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 18:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 4 ay Önce

Yalnız çorum mu Türkiye teksasa döndü internet kanalıyla en kolay alınanlardan biride ateşli sılahlar twiterda veya benzerlerinde buyuklerden birini eleştir anında ceza veriliyor ama ıs ruhsatsız silahları internettten almaya gelince kimse takip etmiyor buda yetmiyor adam bu arada adam tırnak içinde aldığı bu silahla ates ediyor is yeri kurşunluyor birisini öldürdürmediği sürece adli kontrol şartıyla serbest hırsızlık yapıyor eğer hırsızı yatak odası haricinde bi yerde yakalayıp darp ederseniz hirsız serbest siz içeriye giriyorsunuz bu şartlarda ne bekliyoruzki

Öz Çorum
Öz Çorum - 4 ay Önce

Amatem Çorum'a açılır .Türkiye'deki madde bağımlıları Çorum'a tedaviye gönderilirse, şehir merkezinde içkili mekanlara ruhsat verilirse ve mafya da buralara dadanirsa olacağı bu

Mike
Mike - 4 ay Önce

Adalet olmazsa, suçluya hakkettiği suçu vermez, adli kontrol şartı denen naneyle salarsan, bi de hükmün aciklanmasini ileri atarsan sonuç bu olur. Ha bir de adalet olmayınca insan kendi adaletini sağlamak zorunda kalır bu da kader kurbani demektir. Adalet hukuk öleli çok oldu

murat
murat - 4 ay Önce

insanlar artık şikayetçi bile olmuyor. Gerek yok. Bişey olmuyor. İfadesi alınıp bırakılıyor. Çıkan kişi kaldığı yerden yaptığı şeyi yapmaya devam ediyor. Devlet adaleti sağlamıyor. Tehdit serbest. Baskı serbest. Mesela sopalarla adam dövmek bile serbest. Ölürse sorun oluyor. Ölmezse sıkıntı yok.

Gerçekten çok kötü.

Ahmet çırak
Ahmet çırak - 4 ay Önce

5yıl önceki emniyet müdürü Salih Erkan tarhanacı olacak ki bunların hiç biri yaşanmazdı

suçlu hakim
suçlu hakim - 4 ay Önce

emniyet müdürlerü hakimler savcılar sorguldnmalı sebebi nedir suç işle serbest bırak takipsizlik yap ama şu gerçek suçu Türkiye'de işleyeceksin ne kanun kanun ne yasalarımız nede cezalarımız ceza hırsız serbest polis hırsızları kendi evlatları gibi biliyo tanıyor hırsızlık vakası olunca neymiş efendim delil yok adam vurana ceza yok niye adam ölmemiş ne cezası sende haklısıın dayı

İnsanoğlu
İnsanoğlu - 4 ay Önce

Seksenli ve doksanlı yıllarda polis te yetki varken erkeksen suç işle özellikle komiser Mustafa vardı adını duyan korkudan girecek delik arardı. Şimdi poliste yetki yok, adamlar savcılıktan bir kapıdan girip öbür kapıdan çıkarak yeni suç işlemeye gidiyor. Duymadığımız tecavüz olayları iyice arttı, korkudan şikayet edilemiyor. Mafyacılık desen tavan yapmış. Emmniyet birşey yapamıyor tamam Avrupa yasaları da Avrupa polis adamın canını okuyur. Acil daha sert çözümler getirilmeli, gerekirse emniyet yok edici bir birim kurarak hepsini temizlenmelidir.

Metin
Metin - 4 ay Önce

Emniyet memurları şikayet üzerine gelen yerde eş gecmey daha uygun görüyor. Şikayet edilenler elini sallayarak giderken görevliler sadece uyarı sirenle geçiyorlar. Bu nu anlatırken görevini tabii ki hakkıyla yerine getirenler den çok özür diliyorum.


SIRADAKİ HABER