Çorum’a ünlü isimler akın edecek

Çorum’un tanıtım ve turizminin geliştirilmesine yönelik önemli bir adım atılıyor. Sinema ve dizi dünyasının Çorum’u daha yakından tanıması ve Çorum’un daha iyi tanıtılması için Çorum Belediyesi öncülüğünde uluslararası film festivali düzenlenecek.

Çorum’a ünlü isimler akın edecek

Çorum’un tanıtım ve turizminin geliştirilmesine yönelik önemli bir adım atılıyor. Sinema ve dizi dünyasının Çorum’u daha yakından tanıması ve Çorum’un daha iyi tanıtılması için Çorum Belediyesi öncülüğünde uluslararası film festivali düzenlenecek.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan'ın Çorum ziyaretinde kararlaştırılan film festivali ile Çorum’a ünlü isimler akın edecek. Çok sayıda ünlü yönetmen, ünlü oyuncular Çorum’a gelecek.
Çorum halkının kültür ve sanata olan ilgisinin çok üst düzeyde olduğunu söyleyen Belediye Başkan Dr. Halil İbrahim Aşgın, film festivalinin düzenlenmesiyle birlikte Çorum’un tanıtımının daha iyi yapılacağını, turizmde hak ettiği yere gelmesinde önemli katkıları olacağına inandığını söyledi.

Altyapı ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra kültür ve sosyal belediyeciliğine önem veren bir anlayışla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Aşgın, “Göreve geldiğimizde, kültürel ve sanatsal etkinliklere önem veren bir belediyecilik anlayışı ile şehrimize yeni bir vizyon kazandıracağımızı ifade etmiştik. Gerçekleştirdiğimiz ve proje aşamasında olan ciddi çalışmalarımız var. Bunlardan biri de arkadaşlarımızın üzerinde çalıştığı bir film festivali projemizdi. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Misbah Demircan'ın şehrimizi ziyaretinde Hitit Anadolu Medeniyetleri Uluslararası Film Festivali yapılması kararını aldık. İnşallah güzel bir film festivalini Çorum halkıyla buluşturacağız. "dedi.

Festivalin şehrimize kazandırılması için çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Aşgın, "Dünyanın merkezi, barışın merkezi Çorum'umuz kültür ve sanat anlamında çok önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak. Festivalin düzenleneceği tarihle ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Çorum halkı, her şeyin en güzeline layık. Film festivalinin de en güzelini Çorum’da yapacağız." diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

Nasıl gelecekler Uçakla mı hızlı trenle mi Laf olsun torba dolsun

Salim şahin
Salim şahin - 3 yıl Önce

Çorum için girişimcilik yapmak Çorum u tanıtmak çok güzel bir şey olabilir şimdiden teşekkürler başkanım

Bir garip yolcu
Bir garip yolcu - 3 yıl Önce

Derleeer derler gelmesede geldi derler

Kemal KOÇAK, İnş.Müh./Öğr.Gör.
Kemal KOÇAK, İnş.Müh./Öğr.Gör. - 3 yıl Önce

Taa milattan önce binlerce medeniyete ev sahipliği yapmış,
Kardeş Antlaşması nı günümüze kadar canlı bir şekilde taşımış
Hitit uygarlığının barındığı Çorum ve yöresinin tanıtımına önemli katkılar sağlayacaktır.
Başta belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçecek herkese başarılar diler, katkı sağlamaya daima hazır olduğumuzu özellikle belirtir, tüm hemşehrilerimize Selamlar Sevgiler yollarız.
ÇEKVA,Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı Antalya Başkanı
TUCİAD, Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti Dostluk ve dayanışma Derneği
Genel Başkanı

OkuAnla
OkuAnla - 3 yıl Önce

Bu konuyu bile uçağa trene bağladınız ya...

Çorum
Çorum - 3 yıl Önce

Umarım söyledikleriniz boş laf olmaz biz size sürekli hoşaf verdik ne anladınız bu zamana d kadar umarım bundan sonra gerçekten deger verir güzel bir şekilde yaparsınız ben bu sefer size güveniyorum

SIRADAKİ HABER