Çorum’da fiber dönüşüm sürüyor

Türkiye’nin lider iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom, Çorum’da fiber internet dönüşüm çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Çorum’da fiber  dönüşüm sürüyor

RECEP MEBET
Türkiye’nin lider iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom, Çorum’da fiber internet dönüşüm çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Türk Telekom İl Müdürü Veysel Akçıl, il genelindeki dönüşüm oranının yüzde 70’e ulaştığını açıkladı.
Çorum halkının, son teknoloji ürünü, en hızlı internet bağlantısı imkanına kavuşması için gayretle çalıştıklarını anlatan Veysel Akçıl, devam eden altyapı dönüşümünü önümüzdeki yıllarda tamamlamayı planladıklarını söyledi.

BUHARA’YA HIZLI ÇÖZÜM
Buharaevler Mahallesi 11. Sokak’ta devam eden altyapı yenileme çalışmasından da bahseden Veysel Akçıl, bir apartman sakininin Türk Telekom’a ait kabloyu kesmesi ve onarıma müsade etmemesi nedeniyle ortaya çıkan soruna kapsamlı bir çözüm sağladıklarını kaydetti.

80’e yakın abonenin mağdur olmasına sebep olan problem için Türk Telekom ekiplerinin seferber olduğunu vurgulayan Akçıl, birkaç ayı bulabilen fiber altyapı internet erişimi projesini kısa sürede başarıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Çalışmalarda emeği geçen personeline teşekkür eden Akçıl, “Dün itibariyle bölgedeki 8 blokta bulunan abonelerimize fiber hızında internet erişimi sunmaya başladık” dedi.

VATANDAŞ MEMNUN
Daha önce bakır kaplolar aracılığıyla internet erişiminin sağlandığı Buhara 11. Sokak’ta fiber dönüşüm tamamlandı.
Türk Telekom tarafından hediye edilen yeni nesil modemleriyle internet erişiminin keyfini yaşayan vatandaşlar, sağlanan çözümden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bir komşularının hatası yüzünden yaşadıkları iletişim mağduriyetinin sona ermesinden mutlu olduklarını söyleyen vatandaşlar, arızanın çözümü için gerekli çalışmaları yapan Türk Telekom yönetici ve çalışanlarına teşekkür ettiler. 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 18:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

Türk telekom kadar rezil ikinci bir firma yoktur bi internet paketini yükseltme işi için 15 gün interneti kapatıp 15 günün sonunda yeni pakete geçirme işlemi yapamadık deyip 10gun daha interneti kapatan firma Allah sizi bildiği gibi yapsın reziller

Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

Yılların en önemli caddelerinden Bahabey de var mı ? Yooookkk Ne zaman gelir çoooookkkk sonra, kablolu yayın var mıydı yokkkkkk .Çoruma bu teknolojik olaylar sonra geliyor,gelince zaten modası geçmiş oluyor....

Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

momentum Sarmal ağ ile yeni bir boyut kazanacak netler çip sayesinde geleceğin iletişim şekli olacak ,inşAllah fiber Bahabey caddesine gelir.(iklim değişir Akdeniz olur gülümse) teşekkürler.

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Biz eskisine raziyiz birakin palavrayı.kapinin önündeki kutudan 10 metre kabloyu binaya çekemediniz 2 senedir.

ILHAN TOPCU
ILHAN TOPCU - 1 ay Önce

Köylere ne zamam gelecek fiber internet yurt dışında her yerde fiber var siz hala şehir merkezindekini bile yapamadınız

SIRADAKİ HABER