Çorum’da ne zaman başlayacak?

İstanbul’da 30, Ankara’da ise 15 noktada başlayan sebze ve meyve tanzim satış noktaları fiyatları düşürürken, Çorum’da ise halk, pazardaki fiyatlardan yakınarak, tanzim satış olup olmayacağına ilişkin yetkililerden bir açıklama bekliyor.

Çorum’da ne zaman başlayacak?

FATİH BATTAR

İstanbul’da 30, Ankara’da ise 15 noktada başlayan sebze ve meyve tanzim satış noktaları fiyatları düşürürken, Çorum’da ise halk, pazardaki fiyatlardan yakınarak, tanzim satış olup olmayacağına ilişkin yetkililerden bir açıklama bekliyor.

Sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için ilk olarak İstanbul ve Ankara'da başlayan tanzim satışları sonrası, fiyatların düştüğü gözlenirken, Çorum’da ise Pazar ve marketlerdeki fiyatların ateşi halen devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, belediyelerin sebze ve meyve tanzim satışına başlayacağını açıklamasının ardından İstanbul’da ve Ankara’da tanzim satışları dün başladı. Çorum’da ise vatandaşlar, tanzim satışın ne zaman başlayacağı konusunu merak ediyor. Konu ile ilgili belediye yetkililerinden aldığımız bilgilere göre, Çorum’da henüz tanzim satış konusunda bir gelişme olmadığını ifade ettiler.

İSTANBUL VE ANKARA TANZİM SATIŞ BAŞLADI

Sebze meyve fiyatlarındaki artışın önüne geçmek için hayata geçirilen tanzim satış noktaları belirlendi. İlk mobil tanzim satış aracı ise Gaziosmanpaşa ilçesinde hizmet vermeye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce  ‘Enflasyonla Mücadele Programı’ adı altında sebze meyve fiyatlarındaki artışın önüne geçmek için hayata geçirilen tanzim satış noktaları 34 ilçe 50 ayrı noktada hizmet vermeye başladı. Tüketiciyi aracı olmadan esas olan fiyatlarla buluşturması amacı güden tanzim satış noktalarında satılacak ürünler de belli oldu. Domates, biber, patlıcan, salatalık, ıspanak, soğan, patates almak isteyenler ürünlere uygun fiyatlarla ulaşabiliyor.

TANZİM SATIŞ BAŞLADI AMA ÇORUM’DA FİYATLAR DÜŞMEDİ

Tanzim satış İstanbul ve Ankara’da sebze ve meyve fiyatlarını düşürürken, Çorum’da Pazartesi Pazarı’nda fiyatların ateşinin sönmediği gözlemlendi.

Vatandaşlar, tanzim satışın başlaması ile fiyatların düşmesini beklediklerini ancak Çorum’da tanzim satış olmadığı için fiyatların ateşinin sönmediğini belirterek, tanzim satış noktası istediklerini belirttiler.

Fiyatların düşmediği Pazartesi Pazarı’nda fiyatlar şu şekilde; “Domates 3.5 lira, patates 3 kilo 10 lira, soğan 3 kilo 10 lira, salatalık 5 lira, kabak 4 lira, lahana tane 5 lira, biber kilo 8 lira, patlıcan 4.5 lira, portakal 2 lira, elma 2 lira, nar 3 lira.”

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 16:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
a.eneş
a.eneş - 3 yıl Önce

taşıma suyu ile değirmen dönmiyeceğini yetkili,ler kendileride biliyorlar.ekonomiyi düzeltmek için ne gibi projeleriniz varsa onları ortaya koysunlar.seçim arefesinde ekonomi bu ise seçim sunondaki ekonominin akıbetini tahmin etmek zor olmasa gerek.

tolga
tolga - 3 yıl Önce

aradığınız belediyeye şuanda ulaşılamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyin..

Manav
Manav - 3 yıl Önce

Tanzim satışa gerek yok manavlar da vergisiz devletin araçları ile taşıma yaparak yer kirası vermeden satabilse aynı fiyata hatta daha ucuza satar

Salih
Salih - 3 yıl Önce

Mecbur pazarın ateşi söönnneecceek.

Pazarcı,başımın tacı
Pazarcı,başımın tacı - 3 yıl Önce

Belediye sebze satarsa,bu sefer de pazarcı esnafı kızacaktır.

emre
emre - 3 yıl Önce

çorumluyu düşünen kimse yok iktidar mualefet kimse çorumlu hep yalnız

SIRADAKİ HABER