Çorum’da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi

Çorum'da etkili olan şiddetli yağmur ve dolu yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.

FATİH BATTAR

Çorum'da etkili olan şiddetli yağmur ve dolu yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Akşam saatlerinde başlayan ve etkisini artıran yağmur, kent merkezinde etkili oldu. Şiddetli yağmurla birlikte dolu yağışı da vatandaşlara zor anlar yaşattı.  Yağmur ve doluya hazırlıksız yakalanan vatandaşlar sığınacak yer ararken, birçok kişi ıslanmaktan kurtulamadı. Yağış nedeniyle yollarda oluşan su birikintileri yayaların yürümesine engel olurken, araçlar da trafikte güçlükle ilerleyebildi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Çorum Valiliği vatandaşları dün ‘Şiddetli yağmur ve dolu’ uyarısında bulunmuştu. Beklenen yağış bugün akşam saatlerinde gerçekleşti. Gök gürültülü şiddetli yağmurun ardından dolu yağışı başladı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar sığınacak yer ararken, Meteroroloji yağışların yarın da devam edeceği uyarısında bulundu.

Metrekareye 32 kg yağmurun yağdığı Çorum’da cadde ve sokaklar göle döndü. Ev ve işyeri su baskınlarına karşı Çorum Belediyesi İtfaiye ekipleri de teyakkuz halinde.

Gazetemiz Whatsapp ihbar hattına gelen görüntülerde Mimar Sinan Mahallesi 20.Sokak'ta bir apartmanın alt katını su basdığı görülüyor. Yetkililerden yardım isteyen apartman sakinleri, her yağmur sonrası apartmanı su basdığını belirterek, yetkililerden bu konuda çözüm bulmasını istiyor. 

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın da şiddetli yağmur ve dolu sonrası Çorum Belediyesi olarak görevlerinin başında olduklarını belirterek; "Tüm birimlerimizle görevimizin başındayız. Akşam saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış (32 kg/m2) ve fırtına sonrası meydana gelen sel ve taşkınlara karşı ihbarları alıyor, anında müdahale ediyoruz." dedi

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 23:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih  çakır
Fatih çakır - 8 ay Önce

Kardeşim kimse kusura bakmasın ama hiç bir belediye başkanı burası ile ilgilenemiyor sancaktar cami önü 35 yıldır orası öyle ben 3 nesil corumun yerlisi olrak yazıyorum ben 45 yaşındayım ben 10 yaşında iken de orası aynı idi her gelen başkan boş işlerle uğraşıyor.

SIRADAKİ HABER