Çorumda vatandaşlar döviz bürolarına akın etti

Çorum’da vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, serbest piyasalarda dolar kurunun 6 TL’nin üzerine çıkması nedeniyle yaptığı çağrı üzerine ellerindeki dövizleri bozdurmak için seferber oldu. 

Çorumda vatandaşlar döviz bürolarına akın etti

ABD ile yaşanan kriz sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yastık altındaki dolar ve altınların bozdurulup ekonomiye kazandırmalarını istemesi üzerine vatandaşlar döviz bürolarına akın etti. ABD’ye sert tepki gösteren vatandaşlar dövizlerini Türk lirasına çevirdi. 
Osman Gündoğan adlı bir vatandaş, Amerika’nın gözünün önüne bakmasını isteyerek, “Biz Osmanlı torunlarıyız. Gözünün önüne bak. Kapının önüne tanklar inecek. Yapmayın bunu yapmayın. Nedir bu ne. Allah yardım etsin. Allah yardımcımız olsun. Tehlikedeyiz. Amerika kendine gel kendine” diye tepkisini dile getirdi. 

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 17:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkı
hakkı - 4 yıl Önce

memleket çoktaann tamamen dolarize olmuş bile. Varını yoğunu dolara yatırmışlar; şimdide 3-4 TL ye aldıkları şeyi 6.5 TL den bozup vicdanlarınımı rahatlatıyorlar? Ayrıca alış ile satış arasındaki muhteşem fark ne olacak? Al sana nur topu gibi milyarlarca TL lik kayıt dışı kazanç.

SIRADAKİ HABER