Çoruminia’da inceleme

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın seçim dönemi taahhütleri arasında yer alan Çoruminia inşaat sahasına giderek çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. 

Çoruminia’da inceleme

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın seçim dönemi taahhütleri arasında yer alan Çoruminia inşaat sahasına giderek çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. 

Millet Bahçesi ile Hıdırlık arasında yapımı devam eden Çoruminia projesi ile Çorum’un turizmini canlandırıp tanıtımına katkı sağlamak amaçlanıyor. 

Çorum’un kültürel zenginliklerini tanıtarak turizm marifetiyle şehre katma değer sağlamayı hedeflediklerini dile getiren Başkan Aşgın, seçim dönemi söz verdikleri bir projeyi daha hayata geçireceklerini ifade etti. Aşgın, “4746 m2’lik bir alanda ve OKA (Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı) hibe desteğinden de faydalandığımız Çoruminia’nın duvarlarının yapımına başlandı. İçerisinde Çorum’a ait 26 tarihi mekânın minyatürlerinin yer alacağı projemizin duvarları ve kapı girişinde Hitit surlarından örnekler kullanılacak. Çalışmaları büyük bir hızla devam eden projemiz Çorum’umuza turizm ve tanıtım anlamında önemli katkılar sağlayacak.” dedi. 

Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat, Lemzi Çöplü, Zübeyir Tuncel, Alper Zahir ve Etüt Proje Müdürü Bekir Sait Toraman da Başkan Aşgın’ın inceleme gezisinde hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 20:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 3 hafta Önce

Bos bir yatirim Corum turizmine hic bir faydasi olmaz Hayvanat bahcesi yapsa bundan daha iyi olurdu en azindan vatandas maymun fil zurefa penguen gorurdu

kadir
kadir - 3 hafta Önce

yarım kalmayan her yatırım iyidir.Çorum halkına hayırlı olsun dışardan misafiri gelen kent parkı gezdiriyor yalansa yalan diyin.

Veli
Veli - 3 hafta Önce

Corum Turzimine zarari olacak bir yatirim . Turistler sadece 1 saat Corumda makete bakip Alacahoyuk, Bogazkale, Ortakoye , Iskilip dodurgaya gitmeden Amasyaya gecis yapar. O bolgelerde yaplan yatirimlari bosa cikarma projesi

cengizcmc
cengizcmc - 3 hafta Önce

boş işler boş işler boş işler merkezdeki çürük çarık yolları yapın önce, doğru düzgün bir hayvan barınağı yapın karapürçek çöplüğündeki yüzlerce köpek bir tane ağaç gölgesine muhtaç.Oralara ağaçlandırma yapın yada ağaçları ve korunakları olan bir yere transfer edin o canları.

SIRADAKİ HABER