Çorumlu genç San Joaquin nehrinde kayboldu

Çorum'un Kargı ilçesi nüfusuna kayıtlı Umut Felik, Amerika’da arkadaşlarıyla birlikte gittiği okyanusta kayboldu.

Çorumlu genç San Joaquin nehrinde kayboldu

Çorum'un Kargı ilçesi nüfusuna kayıtlı Umut Felik, Amerika’da arkadaşlarıyla birlikte gittiği okyanusta kayboldu. Yüzmek için San Joaquin nehrine atlayan ve bir daha bulunamayan genci kurtarmak için çalışmalar sürüyor.

Çorum’un Kargı İlçesi esnafından mobilyacı Ahmet ve Sacide Felik'in Amerika'da üniversitede eğitim gören oğlu 27 yaşındaki Umut Felik, 4 arkadaşı ile beraber bot ile okyanusa açıldı. Bu sırada yüzmek için San Joaquin nehrine atlayan Umut Felik, bir daha çıkamadı.

Edinilen bilgiye göre; 3 yabancı uyruklu arkadaşı Umut’u bulmak için okyanusa atladı ancak bulunamadı. Olay Sahil Güvenliğe haber verildi. Sahil Güvenlik ve arkadaşları tarafından 8 saat boyunca arama yapılırken, havanın kararması nedeniyle arama çalışmalarına ara verildi.

Olay; 28 Mayıs 2020 Perşembe günü sabah saat 10:30 sularında, Şerif Ofisi, Webb Tract'in kuzeyindeki San Joaquin Nehri'nde meydana geldi.
Contra Costa Şerif Ofisi Deniz Devriye Birimi, Solano County, Sacramento County, San Joaquin County ve ABD Sahil Güvenlik tarafından Umut Felik’i kurtarmak için çalışmalar devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 21:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 4 ay Önce

Okay okyanus değil nehirde gerçekleşmiştir. İnşAllah kurtulacak ismi gibi umut edin

Özcan
Özcan - 4 ay Önce

Bir düzeltme yapalım lütfen okyanus değil. San joaquin nehri ve arama çalışmaları devam ediyor.

Diler
Diler - 4 ay Önce

neden?yuzemedi.nefesmi alamadi?

SIRADAKİ HABER