Çorumlu imamlardan ‘örnek uygulamalar’

Başkent Ankara’da görev yapan Çorumlu imam-hatipler, gerçekleştirdikleri örnek uygulamalarla takdir topluyorlar.

Çorumlu imamlardan  ‘örnek uygulamalar’

RECEP MEBET

Başkent Ankara’da görev yapan Çorumlu imam-hatipler, gerçekleştirdikleri örnek uygulamalarla takdir topluyorlar.

Altındağ ilçesi Aktaştepe Camii İmam Hatibi Osman Kocatürk ve Batıkent Yunus Emre Camii İmam Hatibi Cafer Kara, din hizmetleri alanında gerçekleştirdikleri çalışmalarla dikkat çekiyorlar.

Hayırseverlerin desteğiyle Yaz Kuran Kursu’na katılan öğrencilere ikramlarda bulunan Çorumlu imamlar, düzenledikleri sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle de çocukların gönlünü kazanıyorlar.

Anne-babaların da memnuniyetini kazanan Yaz Kuran Kursu etkinlikleri renkli görüntülere sahne olurken teorik eğitimin yanında pratik uygulamalara da büyük önem veriliyor.

Kuran öğretiminin yanı sıra namaz gibi temel ibadetleri uygulamalı olarak öğrenen çocuklar, cami adabından akrabalık bağlarına kadar pek çok ahlaki ve toplumsal konuda da bilgilendiriliyor.

Yetişkinliklere yönelik düzenledikleri kurslarla da dikkat çeken çalışmalara imza atan Çorumlu imamlar, tefsir, hadis ve ilmihal dersleri ile vaaz programları da düzenliyorlar.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı program dahilinde gerçekleştirdikleri etkinliklerle cami cemaatinin takdirini toplayan din görevlileri, Ankara’da Çorum’u başarıyla temsil ediyorlar.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 16:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil NALBANT.E.İ.H.
Halil NALBANT.E.İ.H. - 4 yıl Önce

Çorum'lu İmam Hatiplerin başarılarının yerelde olduğu gibi
yurt genelinde de devam etmesini diler,Allah'tan muvaffakiyetler niyaz ederim...

SIRADAKİ HABER