Çorumlu mucitler kolları sıvadı

Çorum Mucitler Derneği kuruldu.

Çorumlu mucitler kolları sıvadı

RECEP MEBET

Başkanlığını İbrahim Şahin’in üstlendiği Derneğin kurucuları arasında Şükrü Divan, Sadık Yücel, Tuncay Çıkrık, Hakkı Üngan, Seyfettin Zengin ve Hasan Koç yer aldı.

Mucit ruhlu Çorumlular’ı aynı çatı altında buluşturmayı hedefleyen Derneği tanıtan İbrahim Şahin, “Başımıza icat çıkarma” diyenlere inat yeni buluş ve fikirler üretmeyi amaçladıklarını söyledi.

“Hazır tüketim yerine kendi fikirlerini üretime dönüştüren ve yeni teknolojiler geliştiren nesiller yetişmesi için kolları sıvadık” diyen Şahin, bu doğrultuda Ar-Ge Laboratuvarları kurmayı planladıklarını açıkladı.

Yerli ürünler geliştirerek önyargıları ortadan kaldırmayı arzu ettiklerini ifade eden Şahin, yenilenebilir enerji ve savunma sanayisine yönelik çalışmalar gerçekleştirmeyi de istediklerini kaydetti.

Elektronik, metal, ahşap ve bilişim atölyeleri oluşturarak bu işlere meraklı olup mekan sıkıntısı yaşayanlara uygun zemin hazırlayacaklarını belirten Şahin, patent desteği ile dikkat çeken fikir ve buluşların tescillenerek üretime kazandırılmasını teşvik edeceklerini anlattı.

Tüm mucit ruhluları Derneklerine üye olmaya davet eden Şahin, gerçekleştirmeyi planladıkları projeler için yetkililerden destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Derneklerinin Yeniyol Mahallesi Gazi 1. Sokak numara 9/101’de hizmete girdiğini söyleyen Şahin, “Faaliyetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak isteyenler Facebook/Corummucitler adlı sosyal paylaşım hesabımızı ziyaret edebilirler” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 23:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim ŞAHİN
İbrahim ŞAHİN - 4 yıl Önce

Mucit ruhlu tüm arkadaşları bekliyoruz. facebook.com/corummucitler

Haydar Kaya
Haydar Kaya - 4 yıl Önce

Hayırlı olsun bakalım. Çorumlu mucitlerin önünü açalım.

Fatih Mehmet
Fatih Mehmet - 4 yıl Önce

Çorum için, ülkemiz için güzel işlere vesile olması temennisiyle hepinizi tebrik ediyorum, başarılar diliyorum...

Sadık Yücel
Sadık Yücel - 4 yıl Önce

Dünya lideri bir Türkiye için kolları sıvadık.

cihat tekkeli
cihat tekkeli - 4 yıl Önce

Hayirlara vesile olur İnsAllah.bi cayinizi iceriz.

SIRADAKİ HABER