Çorumlular ABD’ye Meksika sınırından kaçak giriyor

Amerika Birleşik Devletlerine (ABD) Türkiye’den giderek kaçak yollarla girmeye çalışanlar arasında ilk üç sırada Çorumlular’ın yer aldığı belirtildi.

Çorumlular ABD’ye Meksika sınırından kaçak giriyor

FATİH AKBAŞ
Amerika Birleşik Devletlerine (ABD) Türkiye’den giderek kaçak yollarla girmeye çalışanlar arasında ilk üç sırada Çorumlular’ın yer aldığı belirtildi.

Washington’ta gazetecilik yapan Rona Doğan sosyal medya hesabından konu ile ilgili yaptığı paylaşımda ABD-Meksika sınırından kaçak geçişlerde son 22 yılın rekorunun kırıldığını belirterek, “ABD-Meksika sınırından sadece Mart ayında sınırı kaçak yollarla geçen yasadışı göçmen sayısı 221 binden fazla. Bu, son 22 yılın rekoru. Türkiye’den de Meksika sınırı kullanarak Amerika’ya kaçak geçenlerin sayısı arttı. Ağrı, Çorum ve Giresun en çok göç veren ilk 3 şehir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
UYAN ÇORUMLU
UYAN ÇORUMLU - 1 ay Önce

Dini ve milli hassasiyetlerini sömüren partilere gidip % 66 oy verirsen ondan sonra da böyle Meksika üzerinden kaçak bir şekilde Amerika'ya girmeye çalışırsın! Kafanı kullanmaz ''Dış güçler'' masallarına inanırsan sonra o ''Dış Güç'' dediğin ülkenin kucağına oturursun böyle! UYAN EY ÇORUMLU UYAN!

tolga
tolga @UYAN ÇORUMLU - 1 ay Önce

sizin cenahın dini ve milli hassasiyeti mi varki sömürülsün...

@tolga efendiye cevap!
@tolga efendiye cevap! - 1 ay Önce

Benim cenahım neresi nereden biliyorsunuz ki? Benim cenahım bir parti değil! Benim cenahım; hak, adalet, insaf ve vicdan! Parti ve lider tassubundan uzağım şükür!

Hazin
Hazin - 1 ay Önce

Sen yıllarca din-iman, bayrak-ezan diye oy toplayan ve seni "dış güçler" masalıyla yıllarca uyutan partilere oy ver. Sonra da Meksika sınırından o dış güçlerin feriştahı olan Amerika'ya kaçak yollardan girmeye çalışırken uyan?! Ne hazin!

Gariban Çorumlu
Gariban Çorumlu - 1 ay Önce

Sen bir iktidara kesintisiz 20 yıl boyunca destek ver. O iktidar senin şehrinde hiçbir yeni iş sahası açmadığı gibi var olanları da özelleştirsin. Sonra senin çoluk-çocuğun kaçak olarak gitsin elin memleketlerinde ekmek peşinde koşsun! Aklını kullanmazsan olacağı budur! Ama zararın neresinden dönersen de kardır! İlk seçimlerde iyi düşünerek oy verin Çorumlu hemşehrilerim!

UYANIK Çorumlu
UYANIK Çorumlu - 1 ay Önce

ABD'ye en çok göç veren 3 il ve bu illerin 2018 seçimlerinde Cumhur İttifakına (AKP+MHP+BBP) verdikleri oy oranları sırasıyla:

1) Ağrı : % 31,3
2) Çorum : % 66,0
3) Giresun : % 64,5

Yorum bu kadar!

GÖÇMEN
GÖÇMEN @UYANIK Çorumlu - 1 ay Önce

Göç olsa o da iyi. Ama göç de değil. Kaçak giriş. Hamasetin sonu bu.

Ah Çorummum Vah Çorumlum
Ah Çorummum Vah Çorumlum - 1 ay Önce

Çorumun ve Çorumlunun düştüğü, düşürüldüğü şu vaziyete bak! Çok yazık çok! Çorum'un milletvekilleri de okur mu acaba bu haberi? Olurlarsa ne düşünürler acaba?

Nereye bu gidiş?!
Nereye bu gidiş?! - 1 ay Önce

Çorumlu bu Cimhur İttifakına daha ne demeye destek oluyor anlaşılır gibi değil. Ben anlamıyom! Bunlar tüm milletin olduğu gibi Çorumlunun üzerinden de silindir gibi geçti. Aha çor-çocuk elin memleketlerine gitmeye can atar hale geldi! Ne için EKMEK için!

isteyen gitmez
isteyen gitmez - 1 ay Önce

arkadaş herkes keyfinden de gidiyor. şimdi beni konuşturmayın. adamın babasında deli gibi para var ama oğlu gidecem de gidecem diyor


SIRADAKİ HABER