‘Çorumlu’nun teveccühüne layık olmaya çalışacağım’

Çorum Gazeteciler Cemiyeti yönetimi dün Vali Mustafa Çiftçi’yi makamında ziyaret etti.

‘Çorumlu’nun teveccühüne layık olmaya çalışacağım’

RECEP MEBET

Çorum Gazeteciler Cemiyeti yönetimi dün Vali Mustafa Çiftçi’yi makamında ziyaret etti.

Cemiyet Başkanı Şevket Erzen’in öncülüğündeki ziyarete Onursal Başkan Mehmet Yolyapar, Cemiyet Başkan Yardımcısı Bülent Özkaleli ile Yönetim Kurulu Üyeleri Taner Şimşek, Mustafa Külcü, Recep Mebet ve Muhammed Muttalip Yalçın katıldı.

Basın İlan Kurumu (BİK) Çorum Şube Müdürü Osman Bolluk’un da katıldığı ziyarette Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Çelik de hazır bulundu.

‘YEREL BASIN, ÇORUM’UN TAŞIYICI GÜCÜ’

Ziyarette konuşan Şevket Erzen, Çorum Valiliği görevine atanan Mustafa Çiftçi’yi tebrik ederek görevinde başarılar diledi. Çorum basını hakkında Vali Çiftçi’ye bilgiler veren Erzen, Cemiyet faaliyetlerinden de bahsetti.

Yerel basının Çorum’un taşıyıcı gücü olduğunu vurgulayan Mehmet Yolyapar da, “Demokrasinin kılcal damarları olan yerel medya, desteklenerek yaşatılmalı” dedi.

Resmi ilan fiyat tarifesi değişikliğini kısa sürede onaylayarak basın camiasına rahat bir nefes alma imkanı sunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği duyarlılığın tüm kamu kurumlarına sirayet etmesi temennisinde bulunan Yolyapar, ‘Her eve, her işyerine bir yerel gazete’ konulu kampanyayı desteklediğini de sözlerine ekledi.

‘ÇORUMLU’NUN TEVECCÜHÜNE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM’

Haberlere konu olan gayretli çalışmalarıyla kamuoyunun takdirini kazanan Vali Mustafa Çiftçi, Çorum halkının teveccühüne layık olmaya çalışacağını söyledi.

Memleketi Konya ile kültürel benzerlikler içeren Çorum’a kısa sürede alıştığını ve halkın sıcakkanlı tutumunu benimsediğini anlatan Çiftçi, Çorumlu basın mensuplarına çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

Nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çiftçi, Cemiyet yönetimine teşekkür etti.

Ziyaret sonunda Vali Çiftçi’ye Cemiyet Başkanı Erzen ve BİK Şube Müdürü Bolluk tarafından ‘15 Temmuz Manşetleri’ ve ‘Basın Penceresinden Harb-i Umumi ve Çanakkale’ adlı kitaplar hediye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER