‘Cuma Pazarı da iki güne bölünsün’

Çorum trafiğinin can damarı konumundaki Gazi ve İnönü Caddesi’ndeki yoğunluk, zaman zaman sürücüleri çileden çıkaran bir hale dönüşüyor.

‘Cuma Pazarı da  iki güne bölünsün’

RECEP MEBET
İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda Çorum’daki semt pazarlarında bazı düzenlemeler yapılmıştı.

Hafta sonu kurulan halk pazarlarının günü değiştirilirken nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bazı pazar ile haftada iki gün kurulmaya başlanmıştı.
Konuyla ilgili düzenlemeleri olumlu bulduklarını anlatan vatandaşlar, Mimar Sinan Mahallesi’nde kurulan Cuma Pazarı’nın da iki güne bölünmesinin faydalı olacağı görüşünü dile getirdiler.

Buharaevler ve Ulukavak Mahalleleri’nin bulunduğu bölgede hali hazırda haftanın 4 günü pazar kurulduğunu anlatan vatandaşlar, Gülabibey ve Mimar Sinan Mahalleleri sakinlerine hitap eden Cuma Pazarı’nın tek günle sınırlı olmasının yetersiz olduğu düşüncesini ifade ettiler.

Yetkililere seslenen vatandaşlar, bölgedeki nüfus yoğunluğu da dikkate alınarak gerekli düzenlemenin bir an önce yapılmasını istediler.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 18:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
çorumlu
çorumlu - 3 ay Önce

ne kadar boş ve gereksiz bir düşünce çorumun çorumlunun niye bu kadar geri kalmışlığını hep devlet büyüklerine bağlardık gelen niye bakmıyor diye demekki hep kendi ayağımıza sıkıyormuşuz bir vatandaş

Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

Senelerdir Cuma Pazarının dibinde oturuyorum. Cuma günleri burada trafik aksıyor, o kadar aksıyor ki hemen yanı başında olan 112 istasyonundan ambulanslar bile rahat bir şekilde geçiş yapamıyor. Gözlemlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim. Hatalı park yapan araçlara bir kaç ay ceza yazılması sonucunda bu konunun çözüleceğine inanıyorum.

SIRADAKİ HABER