Cumartesi Pazarı Cuma'ya alındı!

Cumartesi kurulan semt pazarları 19 Haziran Cuma günü (yarın) açılacak.

Cumartesi Pazarı Cuma'ya alındı!

İçişleri Bakanlığı tarafından illere gönderilen genelgeyle LGS sınavının yapılacağı 20 Haziran Cumartesi günü 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

Bu nedenle Cumartesi günü kurulan semt pazarları 19 Haziran Cuma günü (yarın) kurulacak. 

Çorum halkının mağduriyet yaşamaması için 20 Haziran Cumartesi günü Buharaevler, Mimarsinan ve Bahçelievler Mahallelerinde kurulacak olan semt pazarlarının 19 Haziran Cuma günü açılacağını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim  Aşgın, “Pandemi sürecinde İl Hıfzıssıhha Kurulunca semt pazarlarının 3 ayrı noktada haftada 3 gün pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri açılması kararlaştırılmıştı. LGS ve YKS sınavlarının yapılacağı günlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı için cumartesi günü Buharaevler, Mimarsinan ve Bahçelievler Mahallelerinde açılacak olan semt pazarlarımız yarın kurulacak.” dedi.

Aşgın, 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren ise yeni döneme geçileceğini ve 5 Pazar kurulacağını vurgulayarak “Pazartesi gününden itibaren pazartesi, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri semt pazarlarımız kurulacak. Pandemi öncesinde olduğu gibi bu beş Pazar kendi gününde ve kendi yerinde kurulacak.” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
En eski pazar Çarşamba
En eski pazar Çarşamba - 4 ay Önce

Çarşamba pazarı olmalıdır.Toplumda AVM ye yakınlığı sebebiyle doğru veya yanlış bir kanaat olabilir,'sahiplerinin yönlendirmesi sebebiyle kaldırıldı' düşüncesi hakim oluyor.Belediye bu düşünceleri ortadan kaldırmalı ve halkın ihtiyacı olan pazarı,özellikle köylü vatandaşın ürün getirdiği pazarı yeniden açmalıdır.

SIRADAKİ HABER