Dev Leblebi Heykeli

Leblebinin başkenti Çorum’a leblebi heykeli dikildi. Gıda Toptancılar Sitesi’nde yakında faaliyete geçecek Leblebi Dünyası Kuruyemiş Fabrikası önüne 2’şer metrelik 4 adet leblebi heykeli dikildi.

Dev Leblebi Heykeli

FATİH BATTAR

Leblebinin başkenti Çorum’a leblebi heykeli dikildi. Gıda Toptancılar Sitesi’nde yakında faaliyete geçecek Leblebi Dünyası Kuruyemiş Fabrikası önüne 2’şer metrelik 4 adet leblebi heykeli dikildi.

Çorumlu bir heykeltraşın yaptığı leblebi heykeli, şimdiden ilgi odağı olmaya başladı.

Leblebi diyarı olarak anılan Çorum’da leblebi heykelinin olmaması Çorum’un tanıtımında en büyük eksikliklerinden biri olarak görülüyordu.

Leblebinin başkenti Çorum’da olması gereken ‘Leblebi Heykeli’ Kütahya’nın Tavşanlı ve Denizli’nin Serinhisar ilçesinde olması ve bu iki ilin leblebiyi sahiplenmesi Çorumluları da çok üzüyordu ama sonunda Leblebi Dünyası firması Çorum’un merkezinde olmasa da Gıda Toptancılar Sitesi’ne 2’şer metrelik 4 adet leblebi heykeli koydurdu.

Çorum denince akla leblebi gelmesine rağmen Çorum’da leblebiyi simgeleyen bir heykel olmadığı için  Leblebi Dünyası olarak Çorumlu iki heykel traşa leblebi heykeli yaptırdıklarını belirten mağaza müdürü Turgay Coşkun; “Çorum’da leblebiyi simgeleyen bir objemiz yada heykelimiz olmadığı için mağaza olarak leblebi heykeli yaptırdık. Karadeniz bölgesinin en büyük kuruyemiş fabrikasını önümüzdeki hafta faaliyete geçireceğiz.  Ankara yolunda 400 metrekare büyüklünde olacak mağazamızın önüne koyduğumuz Leblebi Heykeli ile Çorum’un tanıtımına da ciddi katkı sağlayacağımızı düşünüyorum.” dedi

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 15:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 2 yıl Önce

Biraz geç olmadı mı beyler??
Kırıkkale-Ankara yolunda çitlekçi diye bir kuruyemiş mağazası var, birçok insan görmüş uğramıştır eminim. Adamlar para basıyor. Biz ise gurur duyduğumuz leblebimizi pazarlamadan yoksunuz, üstelik ankara-karadeniz karayolu ilimizin tam içinden geçmesine rağmen.
İyi olur inşAllah buda bir aşama..

Elifnaz Derin
Elifnaz Derin - 2 yıl Önce

Çorum gibi leblebisiyle ünlü bir şehire
Böylesi güzel bir çalışma çok yakışmış.
Bir gurbetçi olarak firma yetkililerini tebrik ediyorum.Umarım böyle firmalar desteklenir

Ömer Faruk ŞAHİN
Ömer Faruk ŞAHİN - 2 yıl Önce

Çorum için Güzel bir çalışma olmuş.Bu gibi güzel olayların devamı diliyoruz firma yetkililerini tebrik ediyorum.

ali
ali - 2 yıl Önce

abi dikkat edin o heykele tecavüz edebilirler

İsmail Özipek
İsmail Özipek - 2 yıl Önce

Bence Bu Heykel Çorum merkez saat kulesinin oraya ve Çorum Ankara yolu Samsun Yolu uzerine yapılmalı ayrıca her otobusun girip cikacagi guzel bir tesis yapilmali fazla milletin bütçesini uzmeyecek sekilde urunler pazarlayacak sekilde.

SIRADAKİ HABER