‘Devlet hastanesi Çorum için vazgeçilmez’

Çorum Eczacı Odası Başkanı Ecz. Sönmez Çalışkan, eski devlet hastanesinin yeniden sağlık hizmeti vermesinin Çorum halkı için oldukça önemli olduğunu söyledi.

‘Devlet hastanesi  Çorum için vazgeçilmez’

Çorum Eczacı Odası Başkanı Ecz. Sönmez Çalışkan, eski devlet hastanesinin yeniden sağlık hizmeti vermesinin Çorum halkı için oldukça önemli olduğunu söyledi.

Yeni hastanenin Çorum’un sağlıkta cazibe merkezi olması ve insanca sağlık hizmeti alınması açısından büyük bir gelişme olduğunu fakat devlet hastanesine olan ihtiyacı gideremediğini belirten Başkan Çalışkan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Hitit Üniversitesi Erol Olçak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin şehir dışına taşınması sebebi ile hastalarımızın trafik yoğunluğundan kaynaklı atlattıkları tehlikeleri, ileri tetkik gerektirmeyen hastaların da başvurusu ile hastanede yaşanan gereksiz hasta yoğunluğunu ve dolayısı ile dönem dönem yaşanan aksaklıkları, devlet adına tahsil ettiğimiz muayene ücretini bile ödemekte zorlanan yoksul hastalarımızın arabası yoksa taksi tutarak 40-45 TL vermek zorunda kaldıklarını, yoğunluk sebebi ile yıpranan ve başka hastanelere veya şehir dışına giden hekimleri, yakın tarihte milyonlarca dolarlık tıbbi cihaz ile donatılmış ameliyathane ve yoğun bakımların ve yeni binanın milli servet olduğunu, meslek grupları içinde en iyi biz analiz ediyoruz. Bu sebeple hastalarımızın mağduriyetlerini de siyasilerimize ve bürokratlarımıza her fırsatta iletiyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız’ın Çorum mitinginde dile getirdiği, tüm siyasi ve bürokratlarımızın gerekliliği noktasında hemfikir olduğu devlet hastanesinin halkımız için elzem olduğunu görüyoruz. AK Parti İl Başkanımız Sayın Av. Yusuf Ahlatcı’nın Sağlık Bakanımızdan randevu alarak konuyu tekrar gündeme olacağı bilgisini basından haber aldık, bu konuda olumlu gelişmenin hızlanacağına olan inancımla şahsında, katkı veren herkese Çorum halkı adına teşekkür ediyorum.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
salih
salih - 2 yıl Önce

Oraya devlet hastanesi değil,1500 yatak kapasiteli Şehir hastanesi yapılsın.Sizce Çorum haketmiyo mu?Lütfen şehrin geleceğini düşünelim.Devlet hastanesi günü kurtarmadır.

Feti Arslan
Feti Arslan - 2 yıl Önce

Ta başından beri yeri ve konumu itibari ile
Halk tarafından hiç benimsenmemiş tırafik sorunu olmayan yolda tırafik yogunlugu olmuş otobüs hatları eski hastaneye daha elverişli ve ulaşım daha rahat idi eski hastanemizin devlet hastanesi olarak yeniden hizmete girmesi yeni hastanemizinde eger varsa eksik tıbbi alet edavat ve görüntüleme cihazları bunların giderilerek şehrimize daha kapsamlı EAH olarakta olsa hizmet vermesi Şehrimiz için bunu bari çok görmesinler.
Zira bir avuç yozgat hızlı tren ve hava alanını kendilerine çevirdi Syn B.Bozdag sayesinde....

Makbule
Makbule - 2 yıl Önce

Eşimin tek böbreği yok 3 ayda bir dr kontrolu var ultrason a sıra 6 ay sonraya verdiler 6 ayda eşimin diğer böbreği de iyi değilse bunun hesabını kim verecek ultrason doktorları gelsin

SIRADAKİ HABER